Klub Producentów Reklamowych SAR rozpoczął trzecie Badanie Producentów

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Klub Producentów Reklamowych SAR rozpoczął trzecie Badanie Producentów

W dniach 9-20 marca br. Klub Producentów Reklamowych SAR przeprowadzi kolejne Badanie Producentów. Jest to jedyne badanie, które dotyczy sektora produkcji filmów reklamowych w Polsce i bada trendy dotyczące tego rodzaju działalności.

Badanie prowadzone jest trzeci rok z rzędu. Na podstawie zebranych danych, Klub Producentów Reklamowych przygotowuje doroczny raport, w którym stara się odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, jak duży jest sektor produkcji, jakie są kategorie zamawiających usługi produkcyjne, jaka jest skala działalności producentów i jak dużo pracują oni na rynku polskim i międzynarodowym. W ostatnim badaniu wzięło udział dziewiętnaście podmiotów, które przekazały podstawowe informacje o prawie tysiącu przeprowadzonych w 2018 roku produkcji.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Wyniki badania przeprowadzanego na tak dużej próbie dają przekonujący obraz całego polskiego rynku produkcji reklamowej. Dzięki niemu wiemy coraz więcej o specyfice sektora. Potwierdziliśmy np., że producenci pracują równie często dla agencji reklamowych, jak i bezpośrednio dla reklamodawców. Budujące jest, że nasze badanie cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno producentów, jak i zamawiających ich usługi – powiedział Julian Dworak, dyrektor KPR.

W tym roku w ramach badania KPR sprawdzi też, jak często producenci pracują z reżyserami, których oferują zamawiającym w trybie wyłączności. 

– Wiemy, że najlepsze jakościowo produkcje zrealizowane w pełnej optymalizacji kosztów możliwe są do zaoferowania zamawiającym wtedy, gdy producent ściśle współpracuje z reżyserem – najlepiej w trybie wyłączności. Działamy na rzecz wzmocnienia takiej współpracy, ponieważ jest to korzystne dla wszystkich interesariuszy procesów produkcji. Badanie Producentów jest świetnym narzędziem do sprawdzenia, gdzie dziś jesteśmy, jak często taka współpraca rzeczywiście ma miejsce – dodał Julian Dworak.

Na stronie organizatora https://kpr.sar.org.pl/ można zapoznać się zeszłorocznym raportem oraz zgłosić chęć uczestnictwa w tegorocznym badaniu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij