innogy go! zmierzy poziom smogu w stolicy przy użyciu samochodów!

innogy go! zmierzy poziom smogu w stolicy przy użyciu samochodów!

Firma innogy z Airly postanowiły wesprzeć warszawiaków w walce ze smogiem. Dzięki zamontowanym na samochodach elektrycznych czujnikom powietrza będą ich na bieżąco informować o poziomie smogu i zanieczyszczeń w stolicy.

Kwestia jakości środowiska, w którym żyjemy, dotyczy każdego. Z jednej strony jego stan się pogarsza, z drugiej strony świadomość tego problemu, a także wiedza o możliwych sposobach przeciwdziałania staje się w społeczeństwie powszechniejsza. Także coraz więcej przedsiębiorstw podejmuje się działań proekologicznych oraz stara zniwelować swój negatywny wpływ na środowisko.

Do grona takich firm zalicza się innogy Polska, które od dawna podejmuje się szeregu inicjatyw i działań mających na celu wsparcie ochrony środowiska oraz promowanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i bezemisyjnego transportu, czemu przyświeca idea firmy – Zero Emission Future.

W ramach najnowszej akcji, innogy zdecydowało się wesprzeć warszawiaków w walce ze smogiem. W tym celu wykorzystała swoją flotę samochodów elektrycznych innogy go!, dostępną do wypożyczenia w ramach usługi carsharingowej. Akcja prowadzona jest we współpracy z firmą Airly, która dostarczyła czujniki jakości powietrza na potrzeby działań.

Do 25 samochodów elektrycznych BMW i3 z floty firmy zostały przyczepione czujniki jakości powietrza, dzięki czemu jeżdżąc po Warszawie pojazdy mogą badać występujący w niej poziom smogu. Zebrane w ten sposób dane na bieżąco przekazywane są do firmy, a następnie służą do stworzenia i aktualizowania Mapy Smogo!wej Warszawy. Dzięki wykorzystaniu w akcji samochodów możliwe jest zebranie danych z miejsc, w których obecnie nie ma zamontowanych stacjonarnych czujników jakości powietrza.

– Teraz wypożyczając bezemisyjne innogy go!, mieszkańcy Warszawy zyskają dostęp do aktualnych i dokładnych informacji o poziomie zanieczyszczenia powietrza w swojej okolicy. Niektórzy do tej pory w ogóle nie mieli takiej wiedzy, bo w miejscu, w którym mieszkali, nie było czujników poziomu smogu. Znając aktualny poziom zanieczyszczenia w swojej okolicy, mieszkańcy lepiej będą chronić swoje zdrowie. Co ważne, w programie pilotażowym instalujemy czujniki smogu w kilkudziesięciu samochodach. Będziemy monitorować jego efektywność, by go rozwijać i wprowadzać kolejne udogodnienia – mówi Sebastian Janda, dyrektor odpowiedzialny w centrali grupy innogy za rozwój nowych rozwiązań klienckich.

W ramach Mapy Smogo!wej Warszawy dostępnej na stronie airly.eu/mapasmogowa oraz w aplikacji Airly, warszawiacy mogą lokalizować samochody biorące udział w akcji i sprawdzać obecny poziom zanieczyszczenia powietrza w miejscu, gdzie przebywają. Dane aktualizowane są co minutę i zawierające informacje m.in. o stężeniach szkodliwych dla zdrowia pyłów jak PM1, PM2.5, PM10, temperaturze, ciśnieniu i wilgotności powietrza.Dodatkowo mieszkańcy dzielnic, w których natężenie smogu będzie najwyższe, mogą zdobyć kody promocyjne na przejazd elektrycznym i zeromisyjnym innogy go! O takiej możliwości, dowiedzą się ze specjalnie geotargetowanych postów na Facebooku.


Zobacz grafikę w pełnym rozmiarze.

Program innogy jest na razie w fazie pilotażowej, a docelowo firma ma w planach wprowadzenie go w większej skali w Polsce i Europie. Wszystkie informacje dotyczące rozpoczętej akcji i jej wyników będą dostępne przez 3 miesiące w specjalnej zakładce na stronie airly.eu/mapasmogowa.

 

Artykuł powstał we współpracy z innogy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij