The Uncensored Library: W grze Minecraft pojawiła się biblioteka z zakazanymi artykułami z całego świata

The Uncensored Library: W grze Minecraft pojawiła się biblioteka z zakazanymi artykułami z całego świata

Międzynarodowa organizacja Reporters Without Borders stworzyła w popularnej grze komputerowej Minecraft wirtualną bibliotekę, w której znalazły się publikacje ocenzurowane przez rządy różnych państw.

Z okazji tegorocznego światowego dnia przeciwko cenzurze instytucja pozarządowa Reporters Without Borders, której celem jest propagowanie wolności prasy na świecie, ruszyła z akcją #TruthFindsAWay. W jej ramach w popularnej grze Minecraft pojawiła się nietypowa biblioteka zatytułowana The Uncensored Library, w której znalazły się zakazane artykuły oraz wpisy na blogach dziennikarzy, czy też aktywistów politycznych pochodzących m.in. z Rosji, Arabii Saudyjskiej oraz Egiptu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Publikacje te zostały ocenzurowane przez rządy różnych państw, w których ograniczana jest wolność słowa. 

Stworzenie biblioteki trwało ok. 3 miesiące. Każdy może z niej bezpłatnie skorzystać, a co więcej – twórcy projektu zachęcają też, by internauci dodawali swoje własne publikacje, które zostały ocenzurowane. 

Wsparcia w tworzeniu biblioteki udzielili prawdziwi twórcy oraz osoby związane z branżą dziennikarską, w tym m.in. Hatice Cengiz, narzeczona dziennikarza Jamala Khashoggiego, który został zamordowany w Arabii Saudyjskiej.

PS

„Dziecięcy fight club”, „Gwiazdy piją krew dzieci, by się naćpać” – to tylko niektóre z haseł, które widnieją na magazynach sprzedawanych w pewnym kiosku w Nowym Jorku. Sklep był częścią akcji, której celem jest zwrócenie uwagi na problem fake newsów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij