„Droga do dorosłości” – historie dorosłych podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych w nowej kampanii Stowarzyszenia

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
„Droga do dorosłości” – historie dorosłych podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych w nowej kampanii Stowarzyszenia

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce ruszyło z nową kampanią, w której zachęca do przekazywania 1% podatku na rzecz opuszczonych i osieroconych dzieci. Seria reportażowych spotów opisuje historie dorosłych podopiecznych Stowarzyszenia, którzy opowiadają m.in. o swojej drodze do dorosłości.

Kiedyś – dzieci, które odnalazły dom i troskliwą opiekę w Wioskach Dziecięcych. Dziś – samodzielni dorośli, którzy z odwagą i podniesioną głową patrzą w przyszłość i podążają za marzeniami. Spełnieni rodzice tworzący szczęśliwą rodzinę, student politechniki, modelka, trener personalny – historia każdego z nich jest inna, każdy z nich przebył długą drogę do dorosłego życia. Jednak wszyscy jednogłośnie podkreślają, że to dzięki wsparciu Rodziców SOS, wychowawców i pedagogów mogli stać się takimi ludźmi jakimi są teraz.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

SOS Wioski Dziecięcej zaprosiło do współpracy Zuzę Krajewską, wybitną fotografkę, która idealnie umie oddać charakter bohatera stojącego przed obiektywem. 

Zwykłe-niezwykłe historie

Jednym z bohaterów kampanii jest Andrzej – ambitny student matematyki, pracujący jako analityk. Wioska SOS to jedyny dom jaki pamięta. Jedyny, jaki nazywa domem. Opieka, poczucie bezpieczeństwa, możliwość rozwoju, pozwoliły Andrzejowi stać się dziś w pełni samodzielnym dorosłym.

Klaudia i Karol poznali się w Wiosce, połączyła ich nie tylko podobna przeszłość i przeżycia, ale także wielka miłość. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wychowują dwoje dzieci, tworzą rodzinę.

20-letnia Julia łączy studia z pracą modelki. Bardzo dojrzale podchodzi do swojej edukacji i przyszłej kariery zawodowej. Zawdzięcza to także mamie SOS Joli, pod której opiekę trafiła w Wiosce SOS:

Od dzieciństwa aż do samodzielności

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce działa w Polsce już od 36 lat. W ramach opieki zastępczej prowadzi 4 SOS Wioski Dziecięce w Polsce, gdzie opuszczone i osierocone dzieci odnajdują troskliwą opiekę, rodzinne ciepło i poczucie bezpieczeństwa. W wieloletnim procesie pracy z dziećmi, Stowarzyszenie szczególny nacisk kładzie na przygotowanie ich do samodzielnego życia.

– Dzieci pozostają pod naszymi skrzydłami aż do osiągnięcia samodzielności, a my robimy co w naszej mocy, by podarować im szansę na dobrą przyszłość. Historie naszych podopiecznych, którzy dziś już jako dorośli ludzie spełniają swoje marzenia: o stabilnej pracy, studiach, o własnej rodzinie – są dla nas największą motywacją. Aby pomóc kolejnym dzieciom w drodze do dorosłości wystarczy pamiętać o naszej organizacji rozliczając swój PIT – mówi Barbara Rajkowska, dyrektor krajowy Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Ogólnopolska kampania 1% prowadzona będzie do końca kwietnia 2020 roku i obejmie prasę i Internet. W ramach akcji promocyjnej uruchomiona została strona www.dziecisos.org, na której pobrać można bezpłatny program PIT 2019 lub wypełnić zeznanie podatkowe online. Za przygotowanie koncepcji kreatywnej odpowiadała agencja VMLY&R Poland.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij