Biedronka i Tesco wprowadzają ułatwienia dla seniorów w związku z koronawirusem

Biedronka i Tesco wprowadzają ułatwienia dla seniorów w związku z koronawirusem

Popularne sieci handlowe postanowiły wprowadzić szereg rozwiązań z myślą o ochronie seniorów, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka zakażeniem koronawirusem – są to m.in. specjalne godziny na zakupy oraz pierwszeństwo przy kasie.

Znane sieci handlowe postanowiły wyjść naprzeciw osobom w wieku 65+ i wprowadziły specjalne rozwiązania, by ułatwić im robienie zakupów. Jest to spowodowane faktem, że seniorzy są w grupie podwyższone ryzyka w związku z pandemią koronawirusa. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Od 24 marca br. w hipermarketach marki Tesco obowiązują godziny (od 9:00 do 10:00), podczas których pierwszeństwo mają seniorzy. I choć markety otwarte będą dla wszystkich, to sieć prosi pozostałych klientów o zrozumienie i umożliwienie zrobienia zakupów w wyznaczonym czasie osobom starszym. 

Natomiast Biedronka wprowadziła pierwszeństwo wejścia seniorów do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia sklepów. Ponadto, w ramach akcji pod hasłem „Czas na pomaganie seniorom 65+” osoby starsze będą mogły omijać kolejki do kas niezależnie od pory dnia. 

To jednak nie jedyne rozwiązania wprowadzone przez Biedronkę – od 24 marca br. w sklepach sieci obecne będą specjalne skrzynki, do których seniorzy mogą wrzucać specjalne formularze z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów przez osoby mieszkające w pobliżu. 

Płatności za zakupione produkty osoby starsze mogą dokonać za pomocą karty Moja Biedronka – senior płaci za zakupy w momencie dostawy, a wolontariusz wpłaca otrzymaną od niego kwotę z powrotem na kartę w dowolnym sklepie sieci.

Natomiast w sklepach Grupy Eurocash, m.in. w Delikatesach Centrum, Groszku czy Lewiatanie, 24 marca br. ruszyła akcja pod hasłem „Zakupy dla Seniora 60+” – pracownicy sieci w jej ramach będą robić zakupy, a następnie dostarczać je do domów osób starszych.

PS

Holenderski supermarket Jumbo wprowadził w 2019 roku ciekawe rozwiązanie, które skierowane było przede wszystkim do osób samotnych oraz seniorów – w sklepie pojawiła się tzw. „rozgadana kasa”, przy której każdy może spokojnie, bez pośpiechu porozmawiać z kasjerem.

PS2

50 milionów złotych – taką kwotą będzie dysponowała w 2020 roku Fundacja Biedronki, która w roku, w którym sieć obchodzi swoje 25-lecie, rozpocznie działalność w Polsce. Fundacja powstaje po to, by nieść pomoc osobom starszym i przyczyniać się do poprawy jakości ich życia.

PS3

To kolejna świetna akcja organizacji Bieg na sześć łap – tym razem chodziło o „kudłatą terapię” z udziałem psów, w której udział wzięli seniorzy z Domu Opieki Społecznej w Olsztynie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij