Co Polacy kupują w internecie w czasie pandemii?

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
eCommerce

Co Polacy kupują w internecie w czasie pandemii?

Drukarki i papier do drukarki, klawiatury, myszki i słuchawki – to najczęściej kupowane sprzęty w ostatnich dniach przez Polaków w sieci. Pandemia koronawirusa spowodowała, że coraz więcej osób musi zorganizować swoje home office.

Zamknięte galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, ograniczone godziny otwarcia sklepów spożywczych, marketów remontowo-budowlanych i przede wszystkim oddelegowanie większości pracowników branży usługowej do pracy zdalnej spowodowały zmiany w nawykach konsumenckich Polaków.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Prawdziwe oblężenie od kilkunastu dni przeżywają sklepy spożywcze, drogerie i apteki, w których można zrobić zakupy pierwszej potrzeby oraz kupić leki. Z powodu zamknięcia szkół od kilkunastu dni dzieci i młodzież uczą się zdalnie, a w ostatnich dniach nauczyciele zaczęli prowadzić lekcje online. Te zmiany spowodowały, że Polacy masowo ruszyli na zakupy online by wyposażyć się w niezbędny sprzęt do pracy i nauki zdalnej.

Jak wynika z danych Komputronik w ostatnich dniach ruch w sklepie internetowym zwiększył się o kilkadziesiąt procent. Największy wzrost generują mieszkańcy dużych aglomeracji: Rzeszów +111%, Lublin +86%, Gdańska +79%, Szczecin i Bydgoszcz +78%, Łódź +65%. Czego szukają?

– W ostatnich dniach odnotowujemy ogromne wzrosty w liczbie klientów i sesji na naszym sklepie internetowym. Konsumenci kupują przede wszystkim papier i tonery do drukarek, drukarki, a także sprzęt do pracy zdalnej, czyli laptopy, słuchawki z mikrofonem, myszki, klawiatury, komputery stacjonarne, a także dyski SSD i HDD. W każdej z tych kategorii notujemy spore wzrosty sprzedaży. Klienci chętnie korzystają także z zakupów na raty i odroczonych płatności – mówi Karol Tokarski, dyrektor e-commerce w Komputronik.

Co ciekawe, Polacy chętniej kupują także ekspresy do kawy, termometry bezdotykowe, butelki i dzbanki filtrujące wodę, a także sprzęt AGD do sprzątania, gry i akcesoria do konsol. Jak zapewnia firma, wszystkie zamówienia realizowane są na bieżąco i bez opóźnień.

Dla tych, którzy troszczą się o starszych

Seniorzy i osoby starsze to jedna z najbardziej zagrożonych grup społecznych. Z myślą o nich Komputronik przygotował specjalny pasaż Wszystko Dla Seniora, w którym można znaleźć łatwe w obsłudze smartfony, laptopy w przystępnych cenach czy sprzęt AGD, w tym urządzenia do pielęgnacji oraz ekspresy do kawy.

Komputronik pracuje także nad uruchomieniem pakietu usług dodatkowych dla swoich klientów o czym będzie na bieżąco komunikował.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij