Amazon głównym partnerem Polskiego Czerwonego Krzyża w walce z koronawirusem

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Amazon głównym partnerem Polskiego Czerwonego Krzyża  w walce z koronawirusem

Polski Czerwony Krzyż od początku epidemii wspiera osoby w kwarantannie i dostarcza żywność najbardziej potrzebującym. W działania PCK zaangażował się Amazon, który jako główny partner organizacji w czasie pandemii, przekaże ponad 1,5 mln złotych na bezpośrednią pomoc osobom dotkniętym jej skutkami.

W związku z ogłoszonym stanem pandemii koronawirusa i rosnącym zapotrzebowaniem na środki medyczne oraz niezbędne produkty, Amazon przekazał 4,5 miliona złotych na pomoc organizacjom wspierającym walkę z COVID-19 w Polsce. Środki otrzymają Polski Czerwony Krzyż, Fundacja TVN Nie jesteś sam, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz wybrane organizacje działające w skali lokalnej. Ponad 1,5 miliona złotych z całej puli przekazanych środków wesprze działalność Polskiego Czerwonego Krzyża.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Jesteśmy w pełni świadomi negatywnego wpływu epidemii COVID-19 na społeczeństwo. Wierzymy, że jak najszybsze udzielenie wsparcia dla osób chorych oraz personelu medycznego umożliwi skuteczniejszą walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Dlatego wspieramy działania PCK na rzecz lokalnych społeczności, w szczególności tam, gdzie jesteśmy obecni jako pracodawca i inwestor. Przekazane przez nas środki finansowe umożliwią m.in. zakup niezbędnego sprzętu ochrony osobistej i budowę miejsc tymczasowego pobytu chorych – mówi Blanka Fijołek, CEE PR & community manager w Amazon.

Dzięki środkom przekazanym przez Amazon, PCK zakupi sprzęt ochronny (maseczki, rękawice, fartuchy, przyłbice i płyn do dezynfekcji), który przekaże do szpitali i na potrzeby pracowników i wolontariuszy zaangażowanych w pomoc osobom przebywającym na kwarantannie, szczególnie starszym i chorym. Wsparcie trafi przede wszystkim do województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i łódzkiego, gdzie  Amazon prowadzi działalność i jest szczególnie zaangażowany w życie lokalnych społeczności. 

Drugim celem współpracy jest uzupełnienie zapasów i zakup sprzętu do budowy miejsc tymczasowego pobytu. Polski Czerwony Krzyż przygotuje 3 takie punkty: we Wrocławiu, Warszawie i Koszalinie. Każdy z punktów będzie obsługiwany przez wyspecjalizowane Grupy Ratownictwa PCK: Grupę Ratownictwa Medycznego PCK z Wrocławia, Grupę Ratownictwa PCK z Warszawy oraz z Koszalina. Sprzęt, który zostanie ulokowany w magazynach, w łatwy sposób będzie można dostarczyć na wezwanie w dowolne miejsce w kraju. 

– System Ratownictwa PCK jest odpowiedzią Polskiego Czerwonego Krzyża na wypadek klęsk żywiołowych i katastrof. Jego celem jest współpraca z państwowymi systemami ratowniczymi w sytuacjach, w których potrzebują one wsparcia, aby zapewnić odpowiedni poziom odpowiedzi na zagrożenie życia i zdrowia ludzi. Dziś, dotychczas wypracowana współpraca PCK z tego typu instytucjami, procentuje. Grupy Ratownictwa PCK są w stałym kontakcie z podmiotami odpowiedzialnymi za reagowanie na zagrożenie epidemiologiczne i wraz z rozwojem sytuacji będą w jeszcze większym stopniu angażowane do działań. Jednym z możliwych scenariuszy jest wsparcie w tworzeniu i funkcjonowaniu miejsc tymczasowego pobytu. W przypadku lawinowego wzrostu zachorowań będą to albo miejsca kwarantanny albo miejsca dla osób z koronawirusem w lepszej kondycji zdrowotnej. Choć dziś opiera się tworzenie takich miejsc o hotele, hostele, itp. to z doświadczeń naszych kolegów z Włoskiego czy Hiszpańskiego Czerwonego Krzyża doskonale wiemy, że wraz z rozwojem epidemii realnym jest tworzenie takich miejsc od zera – potrzebne są łóżka polowe, śpiwory, koce, pościel jednorazowa oraz zaplecze socjalne. Tony sprzętu, który trzeba utrzymać w gotowości, przewieźć i przygotować dla pierwszych potrzebujących. To ogromna operacja, wymagająca ponadprzeciętnego zaangażowania nie tylko państwa, ale również organizacji pozarządowych – mówi Rafał Sakowski, koordynator ratownictwa w PCK. 

Od początku epidemii Polski Czerwony Krzyż wspiera ponad 100 tysięcy osób, które otrzymują pomoc żywnościową. Oddziały Okręgowe i Rejonowe PCK dostarczają także zakupy i paczki z żywnością i środkami chemicznymi osobom w kwarantannie i instytucjom lokalnym. Dzięki wsparciu partnerów już dzisiaj organizacja przygotowuje się na wypadek tworzenia miejsc tymczasowego pobytu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij