CNN wyemituje nowy dokument nt. koronawirusa

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
CNN wyemituje nowy dokument nt. koronawirusa

CNN International w najbliższy weekend wyemituje krótkometrażowy film dokumentalny „Witness to the Pandemic: Acts of Heroism”, poświęcony zmaganiom pracowników służby zdrowia na całym świecie w walce z pandemią koronawirusa.

W globalnej walce z koronawirusem żołnierzami na pierwszej linii frontu są pracownicy służby zdrowia: pielęgniarki oraz lekarze uzbrojeni w malejące zasoby respiratorów i środków ochrony osobistej. Polami bitwy w tym nierównym pojedynku są szpitale na całym świecie, znajdujące się w takich miejscach jak Nowy Jork, Madryt czy Wuhan. Natomiast wróg jest niewidzialny i wszechobecny – gotowy do ataku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W tym krótkometrażowym filmie dokumentalnym CNN „Witness to the Pandemic: Acts of Heroism”, korespondenci stacji oprowadzą widzów po oddziałach intensywnej terapii oraz izbach przyjęć, relacjonując nasilający się kryzys w służbie zdrowia. Spotykają kobiety i mężczyzn, którzy każdego dnia podejmują heroiczne wysiłki, próbując uratować tylu ludzi, ilu tylko zdołają. Od osób alarmujących o obecnej sytuacji po wolontariuszy, od tragicznych zdarzeń po powroty do zdrowia – CNN w trakcie 30-minutowego dokumentu opowie o opiece medycznej w czasach COVID-19.

David Culver, Nectar Gan i Elizabeth Cohen z CNN podzielą się z widzami historiami lekarzy, którzy narażają własne zdrowie, aby zaopiekować się innymi. Podjęcie walki z koronawirusem wiąże się z ogromnym ryzykiem – zarażeniem się chorobą. Potwierdza to historia dr. Li Wenlianga, który jako pierwszy ostrzegł świat przed epidemią i został poddany represjom w swoim kraju, a ostatecznie niestety przegrał własną bitwę z COVID-19.

Reporterzy CNN Miguel Marquez, Sara Sidner, dr Sanjay Gupta i Scott McLean relacjonują z pierwszej linii frontu walki z wirusem z różnych miejsc na świecie m.in. z Nowego Jorku czy Madrytu. W tych miastach sytuacja jest poważna – sprzęt medyczny jest reglamentowany i bliski wyczerpania, a podejmowanie trudnych decyzji jest na porządku dziennym.

Niezależnie od tego, czy mówimy o niemieckiej firmie biotechnologicznej pracującej nad szczepionką, czy firmie z Korei Południowej, która w ciągu trzech tygodni opracowała zestaw do szybkiego testowania, niezaprzeczalnym faktem jest to, że w globalnej walce z pandemią czas odgrywa kluczową rolę. Ivan Watson i Fred Pleitgen z CNN rozmawiają z naukowcami i lekarzami zajmującymi się pracą nad wirusem, którzy z dnia na dzień czują coraz większą presję.

Premiera filmu „Witness to the Pandemic: Acts of Heroism” odbędzie się na CNN International w następujących terminach:

  • W sobotę, 18 kwietnia o godz. 7:00 CET
  • W niedzielę, 19 kwietnia o godz. 18:00 CET
  • W poniedziałek, 20 kwietnia o godz. 4:00 CET

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij