Wideo interaktywne jako sposób na rekrutację programistów

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wideo interaktywne jako sposób na rekrutację programistów

Wrocławski softwarehouse spróbował swoich sił w tworzeniu interaktywnego filmu w stylu Netflixowego „Bandersnatch”. Wszystko po to, by wyróżnić się pośród licznych firm technologicznych rekrutujących developerów IT.

Branża IT potrafi być wymagająca dla każdego zajmującego się rekrutacją – wysokie płace, firmy prześcigające się w nowych benefitach pozapłacowych, owocowe czwartki, „młody i dynamiczny zespół”, praca zdalna i najlepszy sprzęt do pracy. To wciąż za mało, by zainteresować programistę do zmiany pracy lub jej rozpoczęcia. Dlatego mniejsze firmy szukają sposobów na skuteczne wzbudzenie zainteresowania swoją ofertą wśród developerów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak wideo interaktywne może wesprzeć proces rekrutacji?

Wrocławski Applover, postanowił wyjść naprzeciw swojej grupie docelowej i pokazać się lepiej młodym specjalistom lubującym się w technologiach. Stworzył proste wideo interaktywne, w którym kandydaci mogą sprawdzić, kogo poszukuje softwarehouse, odpowiadając na kilka prostych pytań o ich doświadczenie i technologie. To prosty sposób na pokazanie firmy od zupełnie innej strony. W filmie występują pracownicy, a narrację prowadzi jeden z założycieli spółki. Dzięki temu potencjalni kandydaci mogą też zobaczyć biuro, osoby, z którymi będą mogli współpracować, a przede wszystkim poznać kulturę organizacji i zweryfikować, czy im ona odpowiada. Wideo mówi więcej niż 1000 słów. Nie trzeba pisać o „młodym i dynamicznym zespole”, bo to widać. Nie ma potrzeby wspominać o przyjacielskiej atmosferze, bo to też jest pokazane i wyraźnie wybrzmiewa w filmie. Sami zobaczcie na stronie applover.pl/careers

Wideo można zobaczyć tu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij