Narysujmy świat przyjazny dziecku – rusza aukcja prac znanych rysowników na rzecz podopiecznych KOPD

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Narysujmy świat przyjazny dziecku – rusza aukcja prac znanych rysowników na rzecz podopiecznych KOPD

Pod hasłem „Narysujmy świat przyjazny dziecku”, rusza aukcja prac znanych internetowych rysowników. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc psychologiczną, prawną i mediacyjną rodzinom w kryzysie, w trudnym czasie pandemii.

Według danych GUS na koniec 2018 roku na 100 małżeństw przypadały 33 rozwody. Liczba ta rośnie z roku na rok. Według prognoz psychologów i socjologów zakończenie epidemii może ten proces jeszcze przyspieszyć. Tymczasem kryzys pandemii towiele trudnych decyzji, jakie dotykają rodziny w kryzysie. Konieczność przebywania pod jednym dachem sprawia, że dzieci z rodzin w kryzysie podwójnie przeżywają piekło rozstania rodziców.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Jedyną szansą na ucieczkę od koszmaru walczących ze sobą rodziców jest często pomoc psychologa, mediatora czy prawnika – zwraca uwagę Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.  

Komitet Ochrony Praw Dziecka niesie rodzinom w kryzysie pomoc psychologiczną, pedagogiczną,prawną, mediacyjną, tak aby można było pomagać większej liczbie rodzin. Potrzebne są jednak dodatkowe środniki na działalność organizacji, dlatego znani rysownicy przekazali prace na aukcję charytatywną na portalu Allegro charytatywni, z której dochód zostanie przeznaczony na działalność statutową KOPD. 

KOPD zaczyna od aukcji z Chatolandia.pl, której „pseudofilozoficzny komiks online o mediach, umysłowych perwersjach, kompletnym braku romantyzmu, religii i ślimakach – czyli o życiu” w sieci śledzi ponad 80 tys. fanów. 

– Wciąż pamiętam jak to jest być dzieckiem i oceniam to doświadczenie absolutnie fatalnie. Do wzięcia udziału w akcji KOPD zainspirowało mnie moje dwanaście lat terapii, która już prawie wyleczyła moją traumę z tego okresu oraz praca w SWPS nad projektem RESQL, który docelowo ma pomóc zwalczać przemoc w szkole. Trudne dzieciństwo potrafi wpłynąć na całe życie człowieka i to bardzo ważne by nieść pomoc jak najwcześniej. Dlatego doceniam pracę, którą wykonuje KOPD. Jeśli moje rysunki i śmieszkowanie w internecie mogą wesprzeć organizację, to dobry uczynek na dziś zaliczony – mówi Ilona Myszkowska, Chatolandia.pl 

Drugim Rysownikiem jest Arkadiusz Krupa, Sędzia i rysownik ze „Ślepym Okiem Temidy:, współpracujący z KOPD przy wielu projektach, między innymi przy Spotkaniach z Paragrafem: projekcie mającym na celu przeciwdziałanie hejtowi i zwiększanie świadomości prawnej. A edukacja prawna ma ogromne znaczenie, istotne jest kształtowanie świadomości prawnej dzieci, pokazywanie jak działają sądy

Do wylicytowania będą zatem 4 prace: dwie już gotowe, do wyboru z portfolio Artystów oraz dwie na zamówienie.

Aukcje są dostępne tutaj: 

https://charytatywni.allegro.pl/rysunek-od-chatolandia-pl-i11966467

https://charytatywni.allegro.pl/rysunek-od-chatolandia-pl-i11967679

https://charytatywni.allegro.pl/rysunek-od-slepym-okiem-temidy-i11967439

https://charytatywni.allegro.pl/rysunek-od-slepym-okiem-temidy-konkretna-praca-i11967682

Do wyboru są formy – druk lub wersja digitalowa. Na przygotowanie prac artyści będą mieli 3 tygodnie od zakończenia aukcji i wpłynięcia środków na konto Komitetu. 

Cena wywoławcza 100 zł. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij