BNP Paribas za milion złotych kupuje ponad 500 laptopów z ruterami dla uczniów

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
BNP Paribas za milion złotych kupuje ponad 500 laptopów z ruterami dla uczniów

Ponad milion złotych na zakup ponad 500 laptopów z ruterami dla uczniów zmagających się z wykluczeniem cyfrowym – to kolejna darowizna Banku BNP Paribas w ramach inicjatyw wspierających walkę z epidemią koronawirusa. Partnerem akcji jest Orange.

Bank BNP Paribas od początku wybuchu epidemii aktywnie podejmuje wiele działań mających wspierać w tym trudnym czasie wiele grup społecznych. Jedną z inicjatyw jest pomoc osobom zmagających się z wykluczeniem cyfrowym. W tym celu Bank BNP Paribas przekaże milion złotych na zakup laptopów dla uczniów. Partnerem akcji jest operator komórkowy Orange.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– W bardzo krótkim czasie wszystkie szkoły w Polsce musiały przejść w tryb nauczania zdalnego. Placówki sobie poradziły, ale nie wszyscy uczniowie mieli taką możliwość. Przeszkodą dla wielu z nich jest brak komputera i dostępu do internetu. Bank BNP Paribas przekaże potrzebny sprzęt do 17 ośrodków pomocy społecznej w Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji chodź częściowo uda nam się rozwiązać problem cyfrowego wykluczenia uczniów – mówi Małgorzata Wasiuk, dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji.

Zakupione laptopy trafią do Fundacji Impact i za jej pośrednictwem zostaną przekazane potrzebującym uczniom. W akcję zaangażowała się firma Orange.

– Nowe technologie i Internet stały się nieodłączną częścią świata, a ich szybki rozwój wyraźnie oddziałuje na społeczeństwo. Dostęp do nich to pierwszy ważny krok w cyfryzacji, ale ważne jest także odpowiedzialne korzystanie z nich. Orange Polska od kilkunastu lat dba o cyfrową edukację i bezpieczeństwo dzieci w cyfrowym świecie, dlatego z przyjemnością dołączyliśmy do inicjatywy #KomputerDlaUcznia, dzięki której potrzebujący uczniowie będą mogli w pełni bezpiecznie korzystać z dostępu do Internetu i zajęć prowadzonych zdalnie – mówi Bartosz Wawryk, dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Biznesu Finanse i Ubezpieczenia. 

To kolejna tego typu inicjatywa BNP Paribas. Wcześniej bank przekazał 150 bankowych komputerów, które trafiły do organizacji partnerskich Banku i Fundacji BNP Paribas, stypendystów Programu Klasa oraz potrzebujących szkół i placówek opiekuńczo – wychowawczych, z którymi współpracują bankowi wolontariusze.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij