Chłodzące działanie ksylitolu w dziecięcych ubraniach Reimy

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Chłodzące działanie ksylitolu w dziecięcych ubraniach Reimy

Reima przedstawia linię Xylitol Cool, która pozwoli najmłodszym czuć się świeżo i bezpiecznie pomimo letnich upałów. Innowacyjna technologia zastosowana w kolekcji obniża temperaturę ciała, gwarantując dzieciom uczucie chłodu i pozwalając na dłuższy komfort podczas letnich zabaw.

W słoneczne i upalne letnie dni trudnej jest zapewnić dzieciom właściwą ochronę przed przegrzaniem. Pomóc w tym może nowa linia ubrań Xylitol Cool – ta innowacyjna technologia od marki Reima obniża temperaturę ciała, gwarantując dzieciom uczucie chłodu i pozwalając na dłuższy komfort podczas letnich zabaw.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Efekt chłodzący z jadalnych słodzików

Chłodząca moc materiałów w kolekcji Xylitol Cool pochodzi z ksylitolu i erytrytolu. Obie substancje występują naturalnie i wykorzystywane są jako niskokaloryczne słodziki. Dzięki temu wykończenie jest pozbawione toksycznych substancji i bezpieczne, a do tego ubrania są elastyczne i gładkie w dotyku.

Źródłem ksylitolu są niektóre owoce, warzywa i rośliny. Odkryty został w Niemczech w XIX wieku, a skomercjalizowany przez fińskich specjalistów w latach 70. Od tego czasu pochodzący przede wszystkim z kory brzozy słodzik stosowany jest jako zamiennik cukru w diecie, a także wykorzystywany m.in. w gumie do żucia. Ma słodki smak i brak skutków ubocznych – zgodnie z badaniami zawiera o 40% mniej kalorii niż klasyczny cukier, a oprócz tego pomaga w walce z bakteriami i nawet uznawany jest za dobry dla naszych zębów.

Erytrytol to podobny, choć zupełnie pozbawiony kalorii słodzik, który naturalnie występuje w niektórych owocach i w przefermentowanym jedzeniu. Wytwarzany jest z glukozy na drodze fermentacji z użyciem drożdży.

Działanie materiału Xylitol Cool

Erytrytol i ksylitol zastosowane w specjalnym wykończeniu tkanin w linii Xylitol Cool, stykając się z wilgocią na skórze, absorbują ciepło wydzielane przez ludzkie ciało. W ten sposób materiał tworzy efekt chłodzący, obniżając temperaturę skóry od 1 do nawet 3°C. Powłoka aktywowana jest przez wilgoć odprowadzaną z ciała już po 10 minutach noszenia ubrania – wtedy też zaczyna się wchłanianie ciepła. To genialne wsparcie naturalnego systemu chłodzącego organizmu.

Tkanina Xylitol Cool jest szybkoschnąca, łatwa w utrzymaniu i miękka w dotyku. Efekt chłodzący bezpiecznej, pozbawionej toksycznych substancji powłoki utrzymuje się przynajmniej przez dwadzieścia pierwszych cykli prania. Powłoka wynaleziona przez holenderską firmę Tanatex była już wykorzystana w pierwszej kolekcji ubrań Xylitol Cool dla dzieci latem 2019 roku.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij