Szlachetna Paczka uruchamia zbiórkę na telefon wsparcia dla seniorów

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Szlachetna Paczka uruchamia zbiórkę na telefon wsparcia dla seniorów

31 marca br. wraz z premierą Raportu o Samotności Szlachetna Paczka uruchomiła telefon wsparcia dla osób starszych DOBRE SŁOWA. By inicjatywa mogła pomagać przez kolejne miesiące, potrzebne jest wsparcie finansowe. W związku z tym organizacja rozpoczęła zbiórkę.

– Od kilku tygodni nasz świat jest inny. Zauważyliśmy problem samotności i jako Szlachetna Paczka jesteśmy od tego, żeby na problemy odpowiadać – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki i inicjatywy „DOBRE SŁOWA – telefon dla seniorów”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Infolinia została uruchomiona 31 marca wraz z premierą opracowanego przez Paczkę Raportu o Samotności. By telefon DOBRE SŁOWA mógł pomagać przez kolejne miesiące, potrzebne jest wsparcie finansowe. Wpłat można dokonywać na stronie

60 000 zł – tyle potrzeba, by osoby starsze do końca 2020 mogły korzystać ze wsparcia psychologów i terapeutów dyżurujących przy telefonie wsparcia DOBRE SŁOWA uruchomionym przez Szlachetną Paczkę. Kolejnym krokiem pomocy jest połączenie potrzebującego seniora z wolontariuszem Paczki. 

Realne zagrożenie, konkretna pomoc 

Jak wynika z Raportu o Samotności, najnowszej publikacji Szlachetnej Paczki diagnozującej społeczny problem potęgowany przez pandemię COVID-19, chroniczna samotność zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci o 14%. Podnosi ciśnienie, obniża odporność, wpędza w depresję. A jednoosobowych gospodarstw domowych jest dziś w Polsce ponad 5 mln, co oznacza, że co czwarty nasz sąsiad wraca do pustego mieszkania, czy tak jak teraz – jest w nim niemal uwięziony. 

– Byłam zdziwiona, że ktoś obcy chce mi pomóc. Kto by znalazł czas? Dla mnie? Gdy w mediach zaczęto mówić o zamykaniu szkół, pani Alina wyszła z domu i kupiła trzy bochenki chleba. Zamroziła je. Na szczęście nie je zbyt dużo. – Boję się, co będzie, gdy chleb się skończy i będę musiała wyjść na zewnątrz – mówi do słuchawki. 

Epidemia samotności nie skończy się dziś czy jutro 

Dzięki nowej inicjatywie Szlachetnej Paczki seniorzy mogą liczyć na darmową pomoc psychologów i terapeutów każdego dnia. Specjaliści dyżurują siedem dni w tygodniu w godzinach 10:00–12:00 oraz 17:00–19:00. Osoby dzwoniące pod numer 12 333 70 88 otrzymują nie tylko wsparcie emocjonalne, ale także kontakt do lokalnego wolontariusza Szlachetnej Paczki, który nawiązuje z seniorem relację i w razie potrzeby pomaga w robieniu zakupów, załatwianiu spraw urzędowych czy realizowaniu recept w aptece. 

Brak wsparcia z zewnątrz i samotność wielu seniorów nie skończy się jednak z chwilą ponownego otwarcia galerii handlowych czy kin. Skutki wielotygodniowej izolacji mogą wpływać na ich kondycję – zarówno psychiczną, jak i fizyczną – przez wiele miesięcy. Dlatego celem Szlachetnej Paczki jest zapewnienie osobom starszym ciągłego wsparcia.

Dzięki zbiórce dostępnej na stronie seniorzy będą mogli korzystać z telefonu wsparcia i uzyskiwać pomoc wolontariuszy Szlachetnej Paczki przynajmniej do końca 2020 roku.  

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij