Banksy składa hołd służbie zdrowia w swojej nowej pracy

Banksy składa hołd służbie zdrowia w swojej nowej pracy

Brytyjski artysta uliczny znany jako Banksy zaprezentował swój nowy projekt, za pomocą którego postanowił złożyć hołd służbie zdrowia i podziękować za ich nieoceniony wkład w walkę z koronawirusem.

Banksy to artysta, który w swoich pracach w przewrotny sposób komentuje otaczającą nas rzeczywistość i aktualne zjawiska społeczne. Pod koniec ubiegłego roku na przykład artysta zwracał uwagę na palący problem bezdomności w Wielkiej Brytanii, za pomocą nietypowego muralu. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz zaś Banksy postanowił odnieść się do sytuacji, w której wszyscy się znajdujemy – stworzył więc dzieło zatytułowane „Game Changer”, które przedstawia małego chłopca, bawiącego się lalką w stroju pielęgniarki. Zabawka, oprócz charakterystycznych elementów stroju medyka, takich jak m.in. maseczka czy czepek na głowie, ubrana jest także w pelerynę przywodzącą na myśl postać superbohatera. 

Obok chłopca natomiast, w koszu, znalazły się figurki przedstawiające Batmana oraz Spidermana – popularnych bohaterów ratujących świat, znanych nam dobrze z komiksów oraz filmów. 

W ten sposób Banksy jasno daje do zrozumienia, że w dzisiejszych czasach to medycy są prawdziwymi superbohaterami.

Co istotne, swoje nowe dzieło Banksy umieścił w korytarzu Szpitala Klinicznego w Southampton w Wielkiej Brytanii, wraz z krótkim liścikiem, w którym artysta podziękował medykom za ich pracę. 

Dzieło „Game Changer” docelowo zostanie wystawione na aukcję, zaś pieniądze ze sprzedaży wesprą brytyjską służbę zdrowia.

PS

Portal Noizz.pl ruszył z nową akcją pod hasłem #RealInfluencers, w ramach której warszawska ratowniczka medyczna przejęła instagramowy profil influencerki Maffashion. Wszystko po to, by pokazać jak naprawdę wygląda praca osoby, która codziennie walczy z koronawirusem.

PS2

BMW Group Polska włącza się w działania na rzecz powstrzymania pandemii koronawirusa w Polsce. W ramach akcji „Radość z pomagania” osoby pracujące w publicznej ochronie zdrowia będą mogły pożyczyć auto BMW lub MINI, aby bezpiecznie dojeżdżać do pracy lub realizować codzienne obowiązki.

PS3

Grupa Żywiec wspólnie z partnerami przygotowała napój, którego pierwsze partie trafiły już do blisko 100 placówek medycznych na terenie Polski. Firma chce w ten sposób podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym czasie dbają o nasze zdrowie i bezpieczeństwo – Bohaterom naszego Ż.

PS4

Marki Uber i Free Now również postanowiły włączyć się do walki z koronawirusem i jednocześnie wesprzeć polską służbę zdrowia. Firmy oferują darmowe przejazdy dla pracowników szpitali oraz laboratoriów medycznych.

PS5

Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski postanowił w niezwykły sposób podziękować służbie zdrowia, która codziennie walczy z koronawirusem – w ramach akcji „Cichy Bohater” zaoferował m.in. lekarzom i pielęgniarkom darmowy wypoczynek nad morzem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij