Komputronik Gaming i Fundacja Komputronik partnerami akcji Gra Paczka

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Komputronik Gaming i Fundacja Komputronik partnerami akcji Gra Paczka

Gra Paczka to nowa inicjatywa Szlachetnej Paczki. Już w najbliższy czwartek startuje akcja, podczas której najpopularniejsi streamerzy w Polsce będą zbierali pieniądze na wykluczone cyfrowo dzieci. Partnerami projektu zostali: Komputronik Gaming oraz Fundacja Komputronik.

Według badań PISA, które dotyczą sytuacji uczniów w wielu krajach, w Polsce nawet 70 tys. najmłodszych nie ma dostępu do komputera czy tabletu. Wprowadzenie nowego trybu nauczania w związku z pandemią COVID-19 unaoczniło skalę problemu. Nowa rzeczywistość sprawia, że poziom potrzeb cyfrowych znacznie przewyższa możliwości wielu polskich rodzin. W takiej sytuacji wykluczenie cyfrowe dotyka już nie tylko najuboższych – to niemal problem powszechny. Analizy dowodzą, że trudność współdzielenia z rodzeństwem i rodzicami sprzętu do edukacji czy pracy zdalnej ma 25% uczniów. Oznacza to, że w dobie zdalnej nauki aż milion dzieci w Polsce walczy z barierami cyfrowymi.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Szlachetna Paczka wraz z partnerami, reagując na bieżące problemy społeczne, w tym nasilające się w wielu rodzinach wykluczenie cyfrowe, zapoczątkowała nową inicjatywę. Od 14 do 17 maja będzie można wesprzeć dzieci z Akademii Przyszłości i Szlachetnej Paczki, które zmagają się z cyfrowym wykluczeniem.

W projekt Gra Paczka zaangażowani są najpopularniejsi streamerzy w Polsce, którzy przez trzy dni będą transmitować swoje gry, organizując równocześnie konkursy z cennymi nagrodami od partnerów wydarzenia, których łączna wartość sięgnie 50 tys. złotych! Po zakończeniu akcji Szlachetna Paczka przekaże sprzęt do 50 najbardziej potrzebujących dzieci z Akademii Przyszłości.

W ramach współpracy i wsparcia zbiórki Komputronik Gaming przekazał 10 zestawów e-sportowych, które zostaną rozdane podczas konkursów. Dodatkowo Komputronik Gaming wraz ze swoją ekipą będzie prowadził streamy z akcji. Będzie można je oglądać na kanale Komputronik Gaming oraz na kanałach Smarte, Zjednoczeni oraz Kebcio.

Więcej informacji o akcji oraz o pozostałych partnerach można znaleźć na dedykowanej stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij