Catvertising, czyli remedium na kryzys

Catvertising, czyli remedium na kryzys

Zatrzymaj się na moment i zadaj sobie fundamentalne pytanie: czy filmy reklamowe z kotem w roli głównej mogą przyczynić się do rozwoju Twojej firmy?

grafika: fotolia

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „nie”, oznacza to, że bardziej spostrzegawczy konkurent odbiera Ci właśnie klientów bezbronnych wobec wielkich kocich oczu .

Jeśli ponadto uważasz się za specjalistę od marketingu, muszę Cię rozczarować - nie zauważyłeś na horyzoncie marketingowego słonia, kury znoszącej złote jaja. Bo czyż sam Mark Zuckerberg mógł się mylić, mówiąc we wrześniu 2011 r., że do 2012 r. 75% treści w Internecie oraz mobile’u będzie zawierało „koty”? Nie, nie sądzę.

Kanadyjska agencja reklamowa John St. już w 2011 r. postawiła na czarnego kota w wyścigu o portfele coraz wybredniejszych i bardziej znużonych konsumentów. Jako pierwsza agencja na świecie postanowiła zmonetyzować niesłabnącą internetową popularność puszystych czworonogów, tworząc nowy obszar komunikacji marketingowej - Catvertising Agency, czyli dział zajmujący się kreacją oraz produkcją filmów reklamowych z kotami w roli głównej. Czego bowiem pożąda człowiek XXI wieku? Bynajmniej nie władzy, pieniędzy czy seksu, lecz kotów, jeszcze więcej kotów.

Niestety, Catverting Agency to jeden z tych żartów, przy okazji których żałujemy, że nie są rzeczywistością. Żal jest tym większy, że być może już ponad 1,5 roku temu wynaleziono lek na spadające CTRy. W kwietniu 2012 r. Michael Gundlach, autor Adblocka na Google Chrome i Safari, zrobił bowiem użytkownikom swojego produktu Prima aprilisowego psikusa, zamieniając białe pola, które wyświetlają się w miejscu reklam na zdjęcia kotów wraz z mądrościami w kociomowie (np. „I can haz cheesburger?”). W ciągu zaledwie kilku dni emisji Catblock zdobył tak dużą popularność, że szybko zostały zebrane fundusze na ulepszenie programu, przemieniające dowcip w jak najbardziej realny produkt, gotowy do udostępnienia na szeroką skalę.

Za historycznym, jak ochrzciły go media, występem Miley Cyrus na tegorocznym American Music Awards stało być może Kittywood Studio: Cat Videos Incorporated – studio produkujące filmy z kotami w roli pierwszoplanowej. To tam w pocie czoła powstają scenariusze oraz kręcone są superprodukcje z kocimi gwiazdami – począwszy od bijącego rekordy popularności na YT kota atakującego arbuza po gadające kociaki. Geniusz kociego marketingu musiał więc wyreżyserować występ Miley - gwiazdka wijąc się na scenie w obcisłym body w kocie pyszczki śpiewała swój hit w duecie z rudym czworonogiem, podróżującym samotnie przez kosmos. Choć na pierwszy rzut oka trudno dostrzec w tym szaleństwie metodę, jednak Miley dobrze wie, że „There’s no business like Cat business”.

Choć Kittywood Studio to kolejny żart z internetowej obsesji na punkcie kotów (występ Cyrus niestety wydarzył się naprawdę), to zupełnie na serio odbyła się w tym roku w Stanach Zjednoczonych druga edycja „Internet Cat Video Festival”. Wśród gości zaproszonych na festiwal były same gwiazdy – zrzędliwy Grumpy Cat, Chris Torres – twórca Nyan Cat czy Lil Bub, kot-kosmita z wiecznie wywieszonym językiem. O wyjściu kotów z podziemia wprost na czerwony dywan świadczy fakt, że film „Lil Bub and Freindz”, miał swoją premierę podczas poważnego nowojorskiego festiwalu – Tribeca Film Festival.

Podobnie jak Demon Cat cierpliwie zdobywa władzę nad światem, tak koty już dawno rozgościły się w reklamie, nie tylko w promocji karmy dla zwierząt. Już na reklamach z początku XX wieku użyczały swojego wizerunku perfumom, kosmetykom, alkoholowi czy kawie. Jednak wraz z nadejściem Internetu – koty mogły zyskać należne im miejsce. Dlatego też branża marketingowa, w oczekiwaniu na „Rok Mobile”, powinna wzorem trendotwórczego amerykańskiego show businessu, postawić w tym sezonie na Catvertising.

 

---

Poniżej przedstawiamy kilka reklam z kotami w roli głównej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij