Łączy nas zabawa – czyli jak uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa. Startuje II edycja programu Hello ICE

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Łączy nas zabawa – czyli jak uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa. Startuje II edycja programu Hello ICE

Trudno jest uchronić dzieci przed wszystkimi zagrożeniami na drodze, ale można im przekazać najważniejsze narzędzie w tej walce, czyli wiedzę. Z takim celem startuje II edycja programu Hello ICE, który poprzez zabawę uczy dzieci zasad bezpieczeństwa na drodze.

Właśnie wystartowała II edycja programu, w którym wspólnie możemy przyczynić się do zwiększenia znajomości zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci, ale przede wszystkim dzięki temu będą czuły się bezpieczniej na drodze. Mając na uwadze sytuację epidemiologiczną w kraju, II edycja programu zaczyna zabawę i naukę w sieci, tak aby wszyscy w pełni skorzystali z możliwości, jakie niesie za sobą udział w programie. Liczymy jednak, że po wakacjach wrócimy do normalnego życia, a wtedy tygrys Budi ponownie odwiedzi uczniów w szkołach i przedszkolach podczas Dni Bezpieczeństwa. Jednak już teraz przedstawiciele placówek edukacyjnych mogą zgłaszać je do programu i rozwiązywać zadania online wspólnie z dziećmi. Wystarczy wejść na stronę www.helloice.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Program Hello ICE organizujemy już po raz drugi, aby edukować najmłodszych poprzez zabawę i promować bezpieczeństwo na drodze. Zdajemy jednak sobie sprawę z tego, że w każdej zabawie najważniejsze jest właśnie bezpieczeństwo, dlatego w dobie pandemii zadecydowaliśmy się przenieść wspólnie zajęcia na jesień, a teraz skupić się na edukacji dzieci online. Na naszej stronie internetowej oraz profilach programu w mediach społecznościowych znajdują się m.in. quizy, zagadki oraz konkursy z nagrodami – wyjaśnia Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji w Budimex SA.

Zawieszenie normalnych zajęć w szkołach zdecydowanie nie oznacza przerwania zabawy, w domu dalej można aktywnie spędzać czas i poznawać w ciekawy sposób zasady ruchu drogowego, do czego zachęca bohater akcji Tygrys Budi. Program Hello ICE daje najmłodszym możliwość zdobywania wiedzy, ale również budowania charakteru. Dlatego strona programu została rozbudowana z myślą o najmłodszych, a w specjalnej strefie dzieci przygotowano różne zajęcia, symulujące sytuacje drogowe, aby uczniowie w ciekawy sposób poznawali zasady ruchu drogowego. Ponadto na stronie pojawiła się nowa zakładka z galerią zdjęć i video, gdzie można zobaczyć, jak fantastycznie Tygrys Budi bawi i uczy się z dziećmi w szkołach. Dodatkowo już teraz na Facebooku, Instagramie i stronie internetowej Hello ICE dostępne są propozycje domowych zajęć dla dzieci i przede wszystkim nowe konkursy z nagrodami. Tym samym jeszcze przed startem nowego roku szkolnego uczniowie mogą zebrać komplet odblasków i gadżetów, dzięki którym będą pamiętać o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

– Siłą tego programu jest chęć zaszczepienia w dzieciach umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz chęci pomagania innym. Tego zadania podejmujemy się podczas wspólnych lekcji, zanim jednak wrócimy do zajęć w szkołach, zadbajmy razem o zdrowie, zostając w domu i aktywnie wykorzystując ten czas. Dołącz do nas, weź udział w konkursach na Facebooku i poprzez zabawę pokazuj dzieciom, jak prawidłowo zachować się na drodze – zachęca Sebastian Mila, były piłkarz i ambasador programu Hello ICE.

Na stronie internetowej Hello ICE rodzice i nauczyciele mogą cały czas oznaczać niebezpieczne miejsca na ogólnodostępnej mapie, która pozwala szybko zidentyfikować potencjalne zagrożenia dla dzieci w drodze do szkoły. Co ważne, niebezpieczeństwom przyglądają się również eksperci Budimeksu, którzy przygotują propozycje przebudowy tych miejsc, by stały się bezpieczniejsze i przyjazne dzieciom, a następnie przedstawią rekomendacje samorządom.

Pierwsza edycja pokazała, jak duża jest potrzeba edukacji, dlatego program rozszerza się, aby dalej pokazywać dzieciom właściwe postawy na drodze. W pierwszej edycji Hello ICE, dzięki aktywności nauczycieli i rodziców, oznaczono 300 niebezpiecznych punktów wokół szkół na specjalnej mapie i rozdano uczniom ponad 1400 odblasków, zwiększając ich widoczność na drodze.

Program Hello ICE otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij