Bo to jest bardzo dobra rzecz, jak się pomaga – kampania Powiślańskiej Fundacji Społecznej

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Bo to jest bardzo dobra rzecz, jak się pomaga – kampania Powiślańskiej Fundacji Społecznej

Nie wszystkie dzieci mają równe szanse. Kryzys związany z epidemią pogłębił nierówności społeczne. Powiślańska Fundacja Społeczna robi wszystko, by zminimalizować skutki koronawirusa wśród rodzin zmarginalizowanych.

Powiślańska Fundacja Społeczna od ponad 30 lat działa realnie zmieniając życie dzieciaków z trudnych rodzin. Teraz fundacja stajem w obliczu wyzwania zapewnienia im pomocy psychologicznej oraz opieki w nowej rzeczywistości.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Epidemia i izolacja to sytuacja kryzysowa dla całego społeczeństwa. Ale ich konsekwencje najbardziej dotykają najsłabszych – dzieci pochodzące z najbiedniejszych rodzin. W wielu rodzinach nasiliły się problemy. Zmieniające się warunki życia i sytuacja zamknięcia sprzyja przemocy, nadużywaniu alkoholu, zaniedbaniom.

– Cały czas na bieżąco reagujemy na potrzeby naszych dzieciaków. W związku z sytuacją musieliśmy zupełnie przeorganizować pracę fundacji. Po zapewnieniu im artykułów pierwszej potrzeby, takich jak jedzenie czy środki czystości, dostrzegamy ogromną potrzebę wsparcia psychologicznego. Całe szczęście, przez lata pracy z nimi zyskaliśmy ich zaufanie i teraz, w kryzysowej sytuacji, dzielą się z nami swoimi trudnościami – mówi Anna Gierałtowska, prezes Powiślańskiej Fundacji Społecznej, psychoterapeuta.

Po otwarciu świetlic środowiskowych fundację czeka dużo pracy, żeby mali podopieczni mogli wrócić do normalności. Ich wparciem zajmą się psycholodzy, wychowawcy, socjoterapeuci i inni specjaliści. Teraz bardziej niż kiedykolwiek ważna jest każda pomoc.

Powiślańska Fundacja Społeczna oddała głos dzieciakom w filmie, który powstał dzięki wsparciu pro bono  przyjaciół z agencji Plej.

– W tej chwili mamy pod opieką 26 rodzin, w których wychowuje się 64 dzieci. Potrzebują poczucia bezpieczeństwa, specjalistycznej pomocy, wsparcia w nadrobieniu zaległości szkolnych, opieki psychologicznej. Zbieramy pieniądze na zaspokojenie tych potrzeb – mówią przedstawiciele Fundacji. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij