Pandora stawia na ekologię – marka będzie wytwarzać swoje produkty z metali całkowicie pochodzących z recyklingu

Pandora stawia na ekologię – marka będzie wytwarzać swoje produkty z metali całkowicie pochodzących z recyklingu

Marka Pandora zapowiedziała, że od 2025 roku będzie wytwarzać swoje produkty w 100% z metali całkowicie pochodzących z recyklingu.

Pandora to kolejna marka, która nie jest obojętna na kwestie ekologiczne i postanowiła wprowadzić pewne zmiany, aby zminimalizować swój wpływ na nasze środowisko. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Do tej pory 71% srebra i złota, które marka wykorzystywała do produkcji biżuterii, pochodziło z recyklingu. Jak zapowiedziała teraz Pandora, od 2025 roku będzie wytwarzać swoje produkty w 100% z metali, które zostały poddane ponownemu przetworzeniu. 

Co więcej, w ramach działań proekologicznych marka zobowiązała się również do prowadzenia działalności przy zerowym bilansie emisji CO2 – tyczy się to zarówno butików Pandory, jak i biur czy punktów dystrybucyjnych. Cel ten ma być zrealizowany jeszcze przed 2025 rokiem. 

PS

Zero waste to hasło, które w 2019 roku przeżywało swój rozkwit. Mówili o tym aktywiści społeczni, osobistości medialne, a nawet marki w swoich kampaniach. Czym dokładnie jest i na czym polega nurt zero waste?

PS2

Na początku 2020 roku w ofercie sieci Kaufland pojawiła się nowa kolekcja odzieży sportowej marki Newletics, która została wykonana z plastiku pochodzącego z recyklingu.

PS3

W ramach współpracy Coca-Cola i Diesel stworzyły wspólną kapsułową kolekcję ubrań wykonanych m.in. ze zrecyklingowanych butelek plastikowych.

PS4

Popularna marka COS, należąca do grupy H&M, postanowiła dać drugie życie swoim niesprzedanym i zniszczonym ubraniom – w ramach współpracy z organizacją Renewal Workshop firma odnowiła je i stworzyła z nich nową kolekcję.

PS5

Sposobów na ponowne wykorzystanie plastiku jest wiele. Przykładem tego są buty skandynawskiej marki Rens, która stworzyła sportowe buty z butelek z tworzywa sztucznego oraz fusów po kawie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij