#pszczelichallenge z Fundacją Pszczoła

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
#pszczelichallenge z Fundacją Pszczoła

Fundacja Pszczoła z Piły zbiera środki na wspieram.to/pszczola, aby na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM stworzyć pierwszą w Polsce pasiekę edukacyjną i ogród społeczny o powierzchni 500 m2.

Fundacja Pszczoła w ramach projektu „Jak ocalić świat w weekend!” zamierza stworzyć ogród społeczny i pasiekę edukacyjną, gdzie będzie można przyglądać się życiu pszczół, pracować, zorganizować spotkanie integracyjne, przeprowadzić lekcje z dziećmi, albo po prostu odpocząć w domku do apiinhalacji i powdychać powietrze z ula. To szalony, proklimatyczny projekt i niespotykany zestaw współpracujących. Po raz pierwszy pszczelarze współpracują z UAM i projektantem. Ludźmi z innych branży, ale równie ekopozytywnych!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Fundację wspierają: Nadnotecki Instytut UAM, gdzie powstanie pasieka edukacyjna i ogród społeczny, z dr. Pawłem M. Owsiannym, ekologiem, specjalistą od ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz Agnieszka Hubeny-Żukowska, projektantka ogrodów, podróżniczka, dziennikarka i artystka, która pomoże zaprojektować i wybrać rośliny do ogrodu. Aby zrealizować projekt potrzebna jest kwota min. 75 tys. zł. Dzięki temu, w pasiece uda się postawić 15 uli, w których będzie pracowało milion pszczół, stworzyć premakulturowy ogród społeczny i część pszczelo-edukacyjną. A czas na zbiórkę jest do 25 czerwca br.

Na czym polega #pszczelichallenge?

Wystarczy wesprzeć projekt Fundacji Pszczoła dowolną kwotą od 5 zł do 20 tys. zł, udostępnić w mediach społecznościowych link do akcji i nominować osoby, których imiona rozpoczynają się od liter z naszego imienia. Darczyńcy mogą m.in. zostać właścicielem ula, który stanie w pasiece, nadać imię wybranej pszczole, ufundować dwugodzinne zajęcia w pasiece dla 25 dzieci, zostać sponsorem Grządki Chwały, czy jednego z edukacyjno-instuktażowych filmów, podpowiadających m.in. jak założyć łąkę kwietną, czy zrobić poidełko dla pszczół. Wszystkie szczegóły dotyczące projektu oraz możliwości włączenia się do akcji, poszczególne pakiety są dostępne na: wspieram.to/pszczola. Do każdej wpłaty minimum 10 zł innogy Polska dokłada drugie 10 złotych.

A warto dodać, że Fundacja Pszczoła ma duże plany. Pierwszym celem jaki zrealizuje ze środków wykraczających poza budżet jest instalacja do streamingu – tak, aby móc obserwować życie pszczół live. Ogród społeczny i pasieka będą miejscem dobrych praktyk ekologicznych uczących i podpowiadających, jak takie rozwiązania funkcjonują i jak je wdrożyć u siebie.

– Od dziecka pszczoły były obecne w moim świecie. Mój tato prowadził pasiekę, uwielbiałam spędzać czas podpatrując jak te małe owady pracują i żyją. Przez lata pracowałam w korporacji, obecnie wracam do korzeni. Głównym celem Fundacji jest edukacja społeczeństwa i troska o środowisko. Mamy ogromne plany, ale nie zrealizujemy ich bez społecznej pomocy. Zobacz jak możesz nas wesprzeć, każda wpłata jest ważna i zbliża nas do realizacji celu. Rola pszczół jest nie do przecenienia. Można użyć konkretnych wartości pieniężnych z dużą liczbą zer, jaką w skali roku oddają nam zapylacze jako usługę. Ja jednak wolę użyć innego porównania – ostrożnie licząc, co trzecia łyżka naszego jedzenia, jest powiązana z procesem zapylania. Nie stać nas na to, żeby pszczół nie było – po prostu jeszcze nie wszyscy o tym wiedzą. Earthwatch Institute – międzynarodowa organizacja charytatywna zajmująca się ochroną środowiska, w 2019 roku oficjalnie uznała pszczoły za najważniejsze stworzenia na naszej planecie. Warto o tym pamiętać i wspierać pszczoły. Nie będzie ich, nie będzie nas! – mówi Bożena Wola, prezes Fundacji Pszczoła.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij