Polska gra komputerowa This War of Mine wejdzie na listę lektur szkolnych

Polska gra komputerowa This War of Mine wejdzie na listę lektur szkolnych

Branża gamingowa niewątpliwie w ostatnich czasie przeżywa prawdziwy rozkwit. Na tyle, że już prawdopodobnie wkrótce polska gra komputerowa This War of Mine znajdzie się na liście lektur szkolnych w ostatnich klasach licealnych.

Całkiem niedawno głośno zrobiło się o warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego, która w związku z pandemią koronawirusa umożliwiała swoim studentom zaliczenie brakujących godzin WF-u zdalnie, m.in. poprzez uczestnictwo w rozgrywkach e-sportowych. Teraz okazuje się już wkrótce po raz pierwszy na liście lektur szkolnych pojawi się gra komputerowa.

O tym fakcie poinformowała Kancelaria Premiera na Twittere, tuż po spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami spółki 11 bit studios – producenta gry „This War is Mine”. Produkcja znajdzie się bowiem w kanonie nieobowiązkowych lektur szkolnych w ostatnich klasach licealnych. 

Informację potwierdzili też przedstawiciele polskiej firmy. 

Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy tytuł zostanie wprowadzony na listę lektur szkolnych.

Akcja gry komputerowej „This War is Mine” osadzona jest w podczas wojny, zaś gracz wciela się w rolę cywila, który starają się przeżyć w ciężkich warunkach. Produkcja opowiada o okropnościach wojny, a także ludzkim cierpieniu.

PS

Travis Scott nawiązał współpracę z popularną grą Fortnite – w jej ramach raper zagrał serię koncertów zatytułowanych „Astronomical”, które można było oglądać na żywo w środowisku gry. Pierwszy występ odbył się 24 kwietnia br. o 1 w nocy i zgromadził przed ekranami laptopów ponad 12 mln osób.

PS2

Kurort z Singapuru Sentosa Island przygotował dla swoich klientów, którzy nie mogą doczekać się powrotu na wyspę, nie lada gratkę – w ramach popularnej ostatnio gry „Animal Crossing: New Horizons” właściciele obiektu oferują wirtualny pobyt w hotelu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij