Polski startup chce przyspieszyć cyfrową transformację przemysłu odzieżowego dzięki rozszerzonej rzeczywistości

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Polski startup chce przyspieszyć cyfrową transformację przemysłu odzieżowego dzięki rozszerzonej rzeczywistości

WEARFITS, polski startup tworzący rozwiązania wspierające sprzedaż odzieży i obuwia dzięki technologiom 3D i AR (rozszerzonej rzeczywistości), otrzymał 1 mln zł od funduszu BLDG Venture. Kwota inwestycji zostanie przeznaczona na zautomatyzowanie procesu digitalizacji obuwia.

WEARFITS podpisał także umowy na akcelerację w ramach programów Startup Spark oraz S5 Akcelerator Technologii 5G. Partnerem Startup Spark jest Indigo Nails, jedna z największych firm działających w branży beauty. Celem współpracy jest wdrożenie procesu digitalizacji odzieży do postaci modeli 3D oraz zaimplementowanie wirtualnej przymierzalni dla nowo powstającej marki odzieżowej. Natomiast w ramach akceleratora 5G startup będzie pracował nad rozwiązaniami wykorzystującymi rzeczywistość rozszerzoną (AR) we współpracy z partnerem z branży modowej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Przełomowe podejście do rynku odzieżowego i obuwniczego

Firma została założona przez Katarzynę Burdę, Łukasza Rzepeckiego i Krzysztofa Hrycaka w celu zrewolucjonizowania sprzedaży w branży modowej, przy pomocy nowoczesnych technologii - takich jak 3D i Augmented Reality (AR). WEARFITS oferuje klientom digitalizację kolekcji do postaci modeli 3D oraz wizualizację produktów, podstawową analitykę AR i sprzedaż w rozszerzonej rzeczywistości. WEARFITS umożliwia producentom i sprzedawcom odzieży oraz obuwia dostarczanie konsumentom niesamowitych cyfrowych doświadczeń zakupowych poprzez wysokiej jakości wizualizacje 3D oraz lepsze dopasowanie rozmiaru. Nie tylko dla rynku e-commerce online, ale również dla zmieniającej się branży retail.

Rozwiązanie win-win: lepsze dopasowanie to mniej zwrotów

Wizją startupu jest umożliwienie producentom odzieży i obuwia zastąpienie tradycyjnych zdjęć fotorealistycznymi modelami 3D, tworzonymi już na etapie projektowania, co umożliwi ich wykorzystanie we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi poprzez wirtualne przymierzanie. Docelowo, startup z Krakowa chce pomóc producentom odwrócić łańcuch dostaw, umożliwiając im najpierw sprzedaż, a następnie produkcję. Integracja zawartości 3D i AR w całym spektrum omnichannel na stałe zmieni doświadczenia zakupowe konsumentów.

– Sytuacja w branży, która zaistniała w dobie koronawirusa tylko przyspieszyła procesy jej cyfrowej transformacji. Producenci z branż modowej i obuwniczej już od dawna szukali sposobu na rozwinięcie sprzedaży w online, poprzez mobile, a także na odwrócenie łańcucha dostaw. Najbliższe lata przyniosą także kolejną, po mobile, rewolucję w sprzedaży dzięki technologii AR. Dla tych branż jest to dobry moment na wdrażanie rozwiązań takich jak WEARFITS – mówi Łukasz Rzepecki, współzałożyciel i prezes WEARFITS.

– Jako jedyna strefa ekonomiczna na świecie prowadzimy akcelerator #S5 technologii 5G, gdzie wspieramy startupy w tworzeniu innowacji opartych o 5G dla przemysłu. Rozwiązania, z którymi przychodzą do nas młode firmy mają ogromny potencjał nie tylko technologiczny, ale i biznesowy. Rozwiązanie zaproponowane przez startup WEARFITS, który dołączył do naszego programu #S5, ma szansę zrewolucjonizować rynek sprzedaży online. Widzimy potencjał nie tylko dla branży odzieżowej ale także produktów, które dopiero mogą rozwinąć się w e-commerce – wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W najbliższych miesiącach startup będzie koncentrował się na pozyskiwaniu klientów z Polski i zagranicy, a także na budowie zautomatyzowanego skanera obuwia i dalszym rozwoju technologii AR, której rynek szacuje się na 50 miliardów dolarów do 2024 roku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij