Mięta, szałwia lub truskawki – w Gdańsku pojawiły się miejskie farmy ziół

Mięta, szałwia lub truskawki – w Gdańsku pojawiły się miejskie farmy ziół

W dwóch lokalizacjach w Gdańsku – przy ulicy Grobla IV i Za Murami – pojawiło się kilkanaście skrzyń z wieloma kompozycjami ziół, takich jak m.in. bazylia kulinarna, lubczyk czy koper. Inicjatywa jest częścią projektu edukacyjnego Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Miejskie farmy to świetna inicjatywa, którą coraz częściej realizują władze polskich miast. Teraz na taki krok zdecydował się Gdańsk, bowiem w dwóch lokalizacjach – przy ulicy Grobla IV i Za Murami – pojawiło się kilkanaście skrzyń ze świeżymi ziołami.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W przestrzeni miejskiej rosną trzy zestawy roślin: kulinarny, leczniczy i do aromaterapii. Pierwsza kompozycja to m.in. bazylia kulinarna, lubczyk, mięta, oregano, rozmaryn, tymianek, majeranek i koper, czy nawet truskawki. W zestawie leczniczym rosną m.in. bazylia, szałwia, mięta w różnych odmianach, czystek i rodzynek brazylijski. Natomiast trzecia kompozycja zawiera zbiór roślin, takich jak m.in. odmiany szałwii i oregano, melisę, odmiany lawendy oraz tymianek.

Inicjatorzy akcji zachęcają mieszkańców do korzystania z ziół, lecz zwracają uwagę na to, by ich nie wyrywać, a delikatnie uszczykiwać, co pozwoli im się dalej rozrastać.

Akcja jest częścią projektu edukacyjnego Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, który ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność pielęgnacji roślin i dbanie o miejską przestrzeń zieleni. 

zdjęcia: facebook.com/GZDiZ

PS

W ubiegłym roku trzy przystanki w Białymstoku przeszły niesamowitą metamorfozę – zostały posadzone na nich ozdobne trawy i krzewy wieloletnie, które wpływają m.in. na poprawę jakości powietrza.

PS2

W ramach realizacji nowej polityki klimatycznej we Wrocławiu na początku bieżącego roku ruszył unijny projekt FoodSHIFT2030. Jednym z jego elementów jest stworzenie tzw. ogrodów społecznych, w których mieszkańcy miasta będą mogli wspólnie uprawiać warzywa, owoce, a także zioła.

PS3

Organizacja Porozumienie dla Pragi zainicjowała świetną, prośrodowiskową akcję pod hasłem #ZaadoptujDonicę”. W jej ramach mieszkańcy Warszawy dają drugie życie opuszczonym, miejskim donicom.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij