Interaktywny reportaż na Interaktywna.Wyborcza.pl

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Interaktywny reportaż na Interaktywna.Wyborcza.pl

Dziś na stronie Interaktywna.Wyborcza.pl ukazał się reportaż Jacka Hugo-Badera pt. "Boskie światło" poświęcony wyprawie poszukiwawczej na Broad Peak. To pierwszy w Polsce interaktywny reportaż, czyli tekst dziennikarski wzbogacony o zdjęcia i nagrania wideo, będące jego integralną częścią.

Pod adresem Interaktywna.Wyborcza.pl reportaż Hugo-Badera jest dostępny w gotowej, interaktywnej formie - stopniowo, w miarę czytania treści i przesuwania strony, pojawiają się zdjęcia i automatycznie uruchamiają materiały wideo. Reportaż będzie też można czytać na smartfonach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

- "Boskie światło" to materiał unikalny w skali polskiego internetu - interaktywny reportaż, który przygotowaliśmy jako pierwsza z polskich redakcji. Połączyliśmy tekst Jacka Hugo-Badera oraz jego zdjęcia i materiały wideo, tworząc z nich nową cyfrową formę dziennikarską i nawiązując do nowatorskich reportaży przygotowywanych już wcześniej przez zespoły "New York Timesa" i "Guardiana" - mówi Katarzyna Jaklewicz, dyrektor ds. rozwoju cyfrowego "Gazety Wyborczej". - Wplecione w tekst zdjęcia i filmy tworzą wyjątkową atmosferę i pozwalają czytelnikom obcować z tekstem w zupełnie inny sposób. Wierzę, że takie materiały, będące połączeniem znakomitego dziennikarstwa z nowoczesną technologią, to nasza cyfrowa przyszłość.

Reportaż Jacka Hugo-Badera opowiada historię wyprawy poszukiwawczej na Broad Peak, która postawiła sobie za cel odnalezienie ciał tragicznie zmarłych uczestników zimowej wyprawy na ten szczyt sprzed kilku miesięcy - Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego. Wyprawa została zorganizowana przez Jacka Berbekę, brata zaginionego himalaisty. Oprócz niego i Jacka Hugo-Badera, wzięli w niej udział także himalaiści Jacek Jawień i Krzysztof Tarasewicz, a przez pierwsze dni także Alicja i Marek Kowalscy, rodzice Tomasza Kowalskiego, oraz jego narzeczona Agnieszka Korpal. Wszyscy są bohaterami reportażu "Boskie światło".

Czytelnicy, którzy sięgną do "Dużego Formatu", czwartkowego magazynu "Gazety Wyborczej", będą mogli obejrzeć materiały multimedialne na swoich smartfonach dzięki bezpłatnej aplikacji Viuu. Wystarczy zeskanować za jej pomocą zdjęcie oznaczone ikoną Viuu i odtworzyć reportaż.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij