Koncert dla biocenu: W barcelońskiej operze artyści zagrali dla roślin w ramach niekonwencjonalnej akcji

Koncert dla biocenu: W barcelońskiej operze artyści zagrali dla roślin w ramach niekonwencjonalnej akcji

Tuż po zakończeniu blisko trzymiesięcznego lockdownu w Hiszpanii, artyści z opery Gran Teatre del Liceu w Barcelonie zagrali swój pierwszy koncert. Na widowni nie zasiedli jednak ludzie, a… rośliny.

Nietypowe wydarzenie pod hasłem „Koncert dla biocenu” odbyło się tuż po zakończeniu trwającego około 3 miesiące lockdownu w Hiszpanii spowodowanego pandemią koronawirusa. W ramach akcji w operze Gran Teatre del Liceu na scenie pojawił się kwartet smyczkowy, który wykonał utwór „Chryzantema” Giacomo Pucciniego. Artyści nie grali jednak dla ludzi – na widowni bowiem zasiadło 2300 roślin domowych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na to, w jak trudnej sytuacji przez pandemię koronawirusa znaleźli się zarówno mieszkańcy miasta, jak i artyści, którym odebrano możliwość wykonywania swojej pracy. Pomysłodawca inicjatywy – Eugenio Ampudia – chciał jednocześnie skłonić społeczeństwo do refleksji nad naszym stosunkiem do natury, a także pokazać jak dużą rolę w naszym życiu odgrywa sztuka.

Tuż po koncercie rośliny, które zasiadły na widowni zostały przekazane hiszpańskim pracownikom ochrony zdrowia. 

PS

W ramach projektu „For Forest” piłkarski stadion w Klagenfurcie, na którym polska kadra rozegrała mecze z Niemcami i Chorwatami podczas Euro 2008, zmienił się w leśne ZOO. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na dewastację naszego środowiska spowodowaną wycinką drzew.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij