Postacie ze znanych obrazów stały się bohaterami tiktokowych filmików Galerii Uffizi

Postacie ze znanych obrazów stały się bohaterami tiktokowych filmików Galerii Uffizi

Galeria Uffizi postanowiła zachęcić młodych ludzi do odwiedzania muzeum i ruszyła z nową akcją na TikToku – w jej ramach postacie ze znanych dzieł stały się bohaterami krótkich filmików.

TikTok to platforma społecznościowa, która zyskuje coraz większą popularność. Coraz chętniej też korzystają z niej znane marki, by dotrzeć do młodych osób. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz potencjał TikToka postanowiła wykorzystać florencka Galeria Uffizi. W ramach nowej akcji instytucja przedstawiła słynne dzieła sztuki w dość niecodziennej formie – postacie z obrazów stały się bowiem bohaterami krótkometrażowych, tiktokwych filmików.

W ten sposób na przykład karzeł Morgante z dzieła Bronzino „uciekł” z ram obrazu i przechadzał się po ogrodach, zaś postacie z obrazu „Wiosna” Botticellego „tańczą” do popularnego utworu.

@uffizigalleries

The dwarf goes hunting! ##boboli ##uncensored

♬ Blinding Lights - The Weeknd
@uffizigalleries

Distance, please!! ##socialdistancing ##mood ##comedy ##art ##nature

♬ suono originale - uffizigalleries
@uffizigalleries

Medici kids having fun! ##pewpewpew ##kids ##coolkids ##kidsoftiktok

♬ Pew Pew Pew - Auntie Hammy

PS

Muzeum J. Paula Getty'ego w Los Angeles wpadło na pomysł zaangażowania internautów w nietypową akcję ze sztuką w tle – instytucja poprosiła ich o odtworzenie ulubionych dzieł sztuki za pomocą materiałów dostępnych w domu.

PS2

1,5 stopnia Celsjusza to z pozoru tak niewiele – lecz ubiegłoroczna akcja organizacji WWF i madryckiego muzeum Prado dobitnie pokazała, jak błędne jest to stwierdzenie. W jej ramach zmodyfikowano słynne dzieła sztuki, by pokazać możliwe skutki ocieplenia klimatu.

PS3

Frida Kahlo, Mona Lisa i Picasso jako instagramerzy – brzmi niewiarygodnie? Portugalski artysta sprawił, że jest to możliwe – na profilu na Instagramie zatytułowanym „Untitled.Save” publikuje zdjęcia ikon kultury jako popularnych instagramowiczów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij