IKEA z pomocą dla osób bezdomnych – sieć urządziła mieszkanie w ramach akcji społecznej

IKEA z pomocą dla osób bezdomnych – sieć urządziła mieszkanie w ramach akcji społecznej

W ramach współpracy z Dziełem Pomocy Św. Ojca Pio w Krakowie sieć IKEA urządziła mieszkanie dla osób, które nie posiadają dachu nad głową. Szwedzka marka pomogła też doposażyć łaźnię i garderobę, z której na co dzień korzystają osoby doświadczające bezdomności.

Organizacja Dzieło Pomocy św. Ojca Pio prowadzi w Krakowie dziewięć mieszkań, z których korzystają osoby nieposiadające dachu nad głową. W ośmiu mieszkaniach obecnie przebywa łącznie ponad 30 osób, każda z nich ma swój pokój i jest objęta fachową pomocą zespołu specjalistów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W dziewiątym mieszkaniu zamieszka niebawem troje mężczyzn. To właśnie tu trafiły meble i wyposażenie od krakowskiego oddziału sieci IKEA, takie jak szafy, stoły, krzesła, tekstylia, naczynia czy garnki. 

W ramach akcji IKEA przekazała również zapas ręczników oraz koszów na pranie, dzięki czemu udało się przywrócić do normalnego funkcjonowania łaźnię i garderobę w Centrum Pomocy Doraźnej w Krakowie, z których korzystają osoby bezdomne. 

Co ciekawe, to nie pierwsza pomoc, jaką w trakcie trwania epidemii koronawirusa IKEA Kraków udzieliła osobom dotkniętym bezdomnością. W kwietniu br. osoby bez dachu nad głową dostały od sklepu szwedzkiej sieci komplety pościeli, koce, pojemniki na żywność i spryskiwacze do środków dezynfekcyjnych. Paczki z tymi produktami zostały przekazane potrzebującym za pośrednictwem Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Co więcej, z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio IKEA Kraków współpracuje też na co dzień, przekazując organizacji resztki tkanin, które wykorzystywane są do nauki szycia. Dzięki temu osoby w kryzysie bezdomności zdobywają umiejętności w ramach przysposobienia do pracy w szwalniach.

PS

Australijska organizacja Beddown, która pomaga osobom potrzebującym, wpadła na nietypowy pomysł wykorzystania pustych miejsc parkingowych na parkingu podziemnym w Brisbane – przekształciła je w wygodne łóżka dla bezdomnych.

PS2

LinkedOut to francuska platforma społecznościowa, która nawiązuje do funkcjonalności LinkedIna, lecz jej główna misja jest nieco inna – projekt ma na celu pomóc osobom bezdomnym w znalezieniu pracy.

PS3

W grudniu 2018 roku w Sztokholmie pojawiły się 53 billboardy, które wskazują bezdomnym drogę do najbliższych schronisk w momencie, gdy temperatura sięgnie do minus siedmiu stopni.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij