Podróże po COVID-19 [badanie]

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Podróże po COVID-19 [badanie]

Firma eSky.pl we współpracy z agencją badawczą Mobile Institute przeprowadziła badanie rynkowe na temat podróżowania w czasach pandemii. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wnioski z badania.

Podróżowanie uzależnia

Wśród Polaków 21% deklaruje, iż pojedzie na urlop w tym roku, a 14% spędzi go za granicą. W przypadku użytkowników portalu eSky.pl aż 59% planuje zagraniczny urlop jeszcze w tym roku. To pokazuje, że regularni podróżnicy, mimo ograniczeń, dużo częściej decydują się wypoczywać za granicą

Koronawirus nie taki straszny

76% Polaków przyznaje, że nie mają obaw związanych z podróżowaniem w czasie zagrożenia koronawirusem. Polacy tęsknią głównie za odpoczynkiem i relaksem (34%), poznawaniem nowych miejsc oraz obcowaniem z naturą (po 33% wskazań).

Jeśli urlop – to zorganizowany samodzielnie

Aż 71% Polaków przyznaje, że planują samodzielnie zorganizować tegoroczny urlop – bezpośrednio, kontaktując się z usługodawcami zajmującymi się transportem czy noclegiem, bądź korzystając z pomocy internetowych biur planowania podróży.

Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie.

Badanie rynkowe zostało przeprowadzone w maju br. metodą CAWI (Computer-Assisted Web Interview) na niezależnej grupie N=1231 internautów. Wyniki w grupie internautów są reprezentatywne dla całej populacji

W raporcie przedstawione są także wyniki badania na użytkownikach eSky w Polsce, Rumunii, Bułgarii, Wielkiej Brytanii oraz Brazylii (UK N=750, BG N=766, RO N=411, BR N=569) – wyniki przedstawiane są osobno od wyników badania rynkowego w Polsce.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij