Johnnie Walker wprowadzi do sprzedaży whisky w papierowych butelkach

Johnnie Walker wprowadzi do sprzedaży whisky w papierowych butelkach

Jedna z najbardziej znanych na świecie marek whisky – Johnnie Walker od przyszłego roku sprzedawany będzie w papierowych butelkach.

Koncern alkoholowy Diageo poinformował o rozpoczęciu partnerstwa z firmą Pilot Lite, mającego na celu stworzenie nowych, bardziej ekologicznych opakowań. Pierwsze zmiany obejmą alkohole pod marką Johnnie Walker (należącą do koncernu), które od przyszłego roku sprzedawane będą w papierowych butelkach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Nieustannie staramy się przekraczać granice w kwestii zrównoważonych ekologicznie opakowań, a ta butelka może być naprawdę przełomowa. Uważamy, że powinniśmy ją wprowadzić na rynek właśnie z marką Johnnie Walker, która często była liderem innowacji przez 200 lat swojego istnienia – powiedział w oświadczeniu firmy Ewan Andrew, chief sustainability officer, Diageo PLC.


fot. www.diageo.com/en/news-and-media/

PS

Na opakowania papierowe kładzie nacisk coraz więcej dużych marek. Jedną z nich jest McDonald's, który we wszystkich restauracjach w Polsce wprowadził wyłącznie papierowe słomki, a także nowe, przyjazne środowisku opakowania lodów McFlurry oraz patyczki do balonów.

PS2

Jakie błędy najczęściej popełniają marki w przypadku ekomarketingu i jak się ich wystrzegać? Tego dowiecie się z artykułu Ekomarketing z głową: 6 warunków, które pozwolą realizować jego założenia skutecznie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij