Marka The North Face stworzyła proekologiczną kolekcję ze skrawków i resztek tkanin

Marka The North Face stworzyła proekologiczną kolekcję ze skrawków i resztek tkanin

The North Face przedstawia Reduce – letnią kolekcję w duchu zero waste. Ubrania stworzone w ramach nowej linii wykonane zostały ze skrawków i resztek tkanin wprost z hal produkcyjnych marki.

Marka The North Face zaprezentowała niedawno swoją nową kolekcję, która składa się z materiałów w 100% pochodzących z recyklingu – czyli ze skrawków, a także resztek tkanin wprost z hal produkcyjnych firmy. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

To kolejny krok The North Face w kierunku rozwijania zrównoważonych metod produkcji oraz ochrony dzikich obszarów natury. Dzięki kolekcji Reduce marka chce szerzyć świadomość na temat korzyści płynących z recyklingu i nadawania przedmiotom nowego przeznaczenia, bez pogorszenia jakości ubrań względem regularnych kolekcji.

Ubrania dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych. Reduce to przede wszystkim klasyczne koszulki z długim rękawem, t-shirty oraz czerwone lub czarne szorty.

PS

Marka Vans ruszyła niedawno z nową kampanią pod hasłem „The Shoebox Challenge”, w ramach której zachęcała klientów do kreatywnego recyklingu opakowań bo butach. Niektóre pomysły internautów są naprawdę zaskakujące.

PS2

Przemysł modowy wytwarza z plastikowych butelek PET biżuterię, ubrania czy torebki. W ten trend włącza się Audi, oferując w nowym modelu A3 obicia foteli zrobione z tkaniny z recyklingu.

PS3

W kwietniu 2019 roku marka Adidas zaprezentowała innowacyjne modele obuwia, które można w pełni poddać recyklingowi. Co ciekawe, wykonane są one z plastiku, lecz to właśnie dzięki temu buty mogą zostać przetworzone w nową parę.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij