Schronisko Górskie Pięć Stawów stawia na ekologię i wprowadza kubki wielokrotnego użytku

Schronisko Górskie Pięć Stawów stawia na ekologię i wprowadza kubki wielokrotnego użytku

Bycie eko jest możliwie nawet wysoko w górach – przekonuje o tym schronisko górskie Pięć Stawów, które postanowiło zrezygnować z jednorazowych, plastikowych kubków i wprowadziło Ekokubki wielokrotnego użytku.

Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich przechodzi na “tryb eko” i udowadnia wszystkim miłośnikom górskich wspinaczek, że dbanie o ekologię i środowisko jest możliwe dosłownie wszędzie, nawet wysoko w górach. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz w schronisku wszystkie zimne napoje sprzedawane będą w tzw. Ekokubkach o pojemności 0,3 i 0,5l. Naczynia te są wielokrotnego użytku, zaś kaucja za nie wynosi 10 złotych. Po wypiciu napoju klienci mogą zwrócić kubki, bądź zostawić je sobie na pamiątkę. 

zdjęcie: facebook.com/PięćStawów

PS

W ubiegłym roku Karkonoski Park Narodowy realizował inicjatywę pod hasłem „Czyste Karkonosze”, w ramach której zachęcał do wzięcia udziału w akcji sprzątania Karkonoszy, by powstrzymać inwazję śmieci.

PS2

W ubiegłym roku szwajcarska marka Bally utworzyła organizację Peak Outlook Initiative, której celem była ochrona środowisk górskich na całym świecie. Podczas pierwszej ekspedycji na wysokości powyżej 8 tys. metrów nad poziomem morza udało się zebrać prawie 2 tony śmieci.

PS3

Władze Wiednia postanowiły wypowiedzieć wojnę jednorazowym kubkom na kawę, których codziennie w koszu ląduje tysiące – w mieście pojawiły się automaty, w których zwracać można kubki wielokrotnego użytku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij