Pierwszy podcast Muzeum POLIN „Tu Muranów” dostępny od 27 lipca

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Pierwszy podcast Muzeum POLIN „Tu Muranów” dostępny od 27 lipca

Od poniedziałku, 27 lipca br., Muzeum POLIN zaprasza do słuchania podcastu „Tu Muranów”. Wielogłosowa opowieść o historii warszawskiego osiedla, od czasów przedwojennych aż do współczesności towarzyszy wystawie czasowej o tym samym tytule.

W sześcioodcinkowym podcaście „Tu Muranów" o tej części Warszawy opowiadają świadkowie historii, współcześni mieszkańcy oraz osoby związane z warszawskim osiedlem. Wśród nich Halina Birenbaum – ocalona z Holokaustu polsko-izraelska pisarka i poetka, Krystyna Budnicka, pedagożka i świadek dramatu warszawskiego getta,  pisarz i publicysta Józef Hen czy Marian Marzyński – scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z dźwiękowej opowieści będzie można dowiedzieć się, jakimi dźwiękami tętniła przedwojenna Dzielnicy Północna, którędy udało się wyprowadzić z getta małego Mariana Kusznera oraz jak zmieniał się świat obserwowany przez dekady z okna zakładu tapicerskiego, który Franciszek Mielczarski prowadzi przy ulicy Zamenhofa. 

Autorem podcastu „Tu Muranów" jest Bartosz Panek, uznany autor reportaży i dziennikarz radiowy, laureat Prix Italia, jednego z najważniejszych wyróżnień dla twórców radiowych na świecie.

– Tych rozmów i opowieści miało być więcej. I byłoby tak, gdyby nie pandemia. Cieszę się szczególnie że spotkań z mieszkańcami przedwojennego Muranowa. To, czego nie widać już w tkance miasta, zachowało się we wspomnieniach. Wzruszenie miesza się z nostalgią, a historie rzeczy związanych z domowym życiem Dzielnicy Północnej pozwalają na chwilę ożywić tamtą przestrzeń, wypełnioną gwarem, okrzykami handlarzy, dzwonkami rowerów, turkotem wózków i dziecięcym śmiechem – mówi Bartosz Panek.

Nowe odcinki podcastu będą publikowane w  poniedziałki – od 27 lipca do 31 sierpnia – na polin.pl, , portalu tokfm.pl, kanale Muzeum POLIN na YouTube i Spotify oraz innych aplikacjach podcastowych.

Podcast powstał w ramach wystawy czasowej „Tu Muranów”, którą można zobaczyć w Muzeum POLIN do 22 marca. Wystawa czasowa „Tu Muranów” ukazuje przekrój przez ukryte warstwy historii warszawskiego osiedla, opowiadając o wybranych miejscach, ich mieszkańcach i bywalcach. Ekspozycja pozwala zajrzeć w głąb miasta i poznać niezwykłą, wielopoziomową historię Warszawy. Pod pozornie znaną warstwą odkryć można kolejne wymiary przeszłych, obecnych i przyszłych losów miasta i jego mieszkańców.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij