Life in Lockdown: Uwięzione zwierzęta „opowiadają” o swoim losie głosami Brytyjczyków podczas lockdownu

Life in Lockdown: Uwięzione zwierzęta „opowiadają” o swoim losie głosami Brytyjczyków podczas lockdownu

Fundacja Born Free zaprezentowała nową kampanię, która ma na celu zwrócenie uwagi na losy trzymanych w niewoli zwierząt. W nietypowej animacji tygrysy, małpy, czy nawet wieloryby opowiadają o swoim cierpieniu głosami Brytyjczyków podczas lockdownu.

Spowodowany pandemią koronawirusa lockdown wywrócił nasze życie do góry nogami. Zamknięci w czterech ścianach marzyliśmy tylko o dniu, kiedy to wszystko się skończy i ponownie będziemy mogli wyjść z domu, pójść do restauracji czy pubu, spotkać się ze znajomymi czy rodziną. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Prozwierzęca organizacja Born Free postanowiła zapytać kilku Brytyjczyków o to, jak lockdown wpływa na ich zdrowie psychiczne, za czym najbardziej tęsknią, czego im najbardziej brakuje. Następnie wypowiedzi te fundacja wykorzystała w swojej najnowszej kampanii. 

W jej ramach stworzona została animacja, której bohaterami są trzymane w niewoli zwierzęta, takie jak np. tygrysy, małpy, słonie czy też wieloryby. W spocie głosami Brytyjczyków opowiadają o swoich trudnym losie, cierpieniach. 

W ten sposób organizacja Born Free chce zwrócić uwagę na to, że uwięzione w cyrkach czy też ogrodach zoologicznych zwierzęta nie wybrały swojego losu – zostało im to narzucone. I choć w naszym przypadku lockdown w końcu się zakończył, tak trzymane w niewoli zwierzęta prawdopodobnie nigdy nie będą mogły cieszyć się długo wyczekiwaną wolnością. 

Za realizację odpowiada londyńska agencja Engine i studio Aardman.

PS

Na terenie 8 polskich miast pojawiły się billboardy i citylighty przedstawiające kurczaka na fermie przemysłowej. Nośniki reklamowe nawiązują do minionej kwarantanny, pokazując, że brojlery w chowie przemysłowym, w przeciwieństwie do ludzi, nie mają możliwości uciec od swojego zamknięcia i choroby.

PS2

Masowe wymieranie zwierząt to już nie jest fikcja, a przykra codzienna rzeczywistość. Aby pokazać skalę tego problemu, pewien użytkownik portalu Reddit rozpikselował zdjęcia wybranych zwierząt. Im bardziej niewyraźne zdjęcie – tym mniej żyjących osobników danego gatunku pozostało jeszcze na świecie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij