Nowa Zelandia zachęca do wirtualnego odwiedzania kraju za pomocą gry

Nowa Zelandia zachęca do wirtualnego odwiedzania kraju za pomocą gry

Organizacja Tourism New Zealand ruszyła niedawno z nową, nietypową kampanią, w ramach której zachęca internautów z całego świata do wirtualnego zwiedzania kraju za pomocą przygodowej gry.

Wygląda na to, że gry komputerowe stają się coraz popularniejszym elementem do promocji turystyki danego kraju. W maju br. na przykład singapurski kurort Sentosa Island oferował internautom wirtualny pobyt w hotelu za pośrednictwem popularnej ostatnio gry „Animal Crossing: New Horizons”. Teraz na podobny pomysł wpadła organizacja Tourism New Zealand.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach współpracy z twórcami platformy gamingowej Twitch powstała specjalna gra zatytułowana „PLAY NZ”, która wirtualnie przenosi użytkowników do Nowej Zelandii. Podczas gry internauci biorą udział w 18 różnych wycieczkach, dzięki którym odkrywają tamtejszą kulturę i historię, podziwiają zapierające dech w piersiach widoki, a także poznają lokalnych mieszkańców. 

Gra dostępna jest na platformie playnz.com.au. Za realizację odpowiada agencja TBWA\Sydney.  

PS

Travis Scott nawiązał współpracę z popularną grą Fortnite – w jej ramach raper zagrał serię koncertów zatytułowanych „Astronomical”, które można było oglądać na żywo w środowisku gry. Pierwszy występ odbył się 24 kwietnia br. o 1 w nocy i zgromadził przed ekranami laptopów ponad 12 mln osób.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij