Wyścigi w szczytnym celu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wyścigi w szczytnym celu

W pierwszy weekend sierpnia na torze Silesia Ring rozegrane zostały zawody dwóch lig wyścigowych time attack Miata Challenge i Hot Hatch Cup. Łącznie ponad 210 zawodników. Wszyscy rywalizowali w szczytnym celu wspierając kampanię „Wyprzedzamy nowotwór”.

Akcja „Wyprzedzamy nowotwór”, organizowana przez Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, jest połączeniem edukacji zdrowotnej ze sportem motorowym i ma na celu poprawę wczesnej diagnostyki choroby nowotworowej u dzieci.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Już od dwóch lat głośno mówimy o problemach z rozpoznawaniem choroby nowotworowej u najmłodszych. Przypominamy, uczymy, budujemy świadomość… dzieci także chorują na nowotwór! – mówi Emilia Kotarska, członek zarządu Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Motosport symbolizuje walkę o wczesną diagnostykę. Podczas zawodów motosportowych trzeba błyskawicznie podejmować właściwe decyzje, a o sukcesie często decydują ułamki sekund. Podobnie jest w przypadku diagnozowania choroby nowotworowej u dzieci – czas reakcji jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o efektach leczenia.

– Ogromnie się cieszymy, że świat wyścigów włączył się w naszą kampanię. Im więcej osób usłyszy o problemach z diagnostyką, dowie się jakie są niepokojące objawy, tym większa szansa, że nasza akcja i wysiłek wielu osób przyniosą pozytywny efekt – podkreśla Wojtek Sroczyński, dziennikarz, kierowca rajdowy i pomysłodawca akcji.

Miata Challenge to największy w Polsce jednomarkowy i jednomodelowy Puchar Samochodowy, w którym startuje ponad 140 zawodników z Mazdach MX-5. MC to także największy Puchar Mazdy MX-5 na świecie. Zawodnicy klasyfikowani są z podziałem na klasy, zależne od mocy i generacji MX-5. Puchar składa się z 6-7 rund przeprowadzanych na różnych torach w Polsce.

Hot Hatch Cup w 2020 składa się z 4 Rund. Każda runda to odrębne zawody, podczas których zawodnicy rywalizują w konwencji time attack, gdzie liczy się suma 3 najlepszych czasów okrążenia toru uzyskanych podczas całego dnia. Punkty zebrane za wyniki w poszczególnych rundach dają klasyfikację sezonową HHC.

– Uwielbiamy wracać na Silesia Ring z naszymi zawodnikami. Tor jest po prostu świetny. Szybki i bezpieczny zarazem. Staramy się przynajmniej dwa razy w roku organizować zawody na tym torze. Cieszę się, że marcowe rundy MC i HHC z powodu koronawirusa nie zostały odwołane, tylko wspólnie z zarządcami toru znaleźliśmy termin na ich przełożenie – opowiada Karol Himber, pomysłodawca Miata Challenge i Hot Hatch Cup.

Silesia Ring to drugi, po Torze Poznań, tor wyścigowy w Polsce i najnowocześniejszy tego typu obiekt w tej części Europy. Długość toru wynosi nieco ponad 3600m. Jest to 4 na Świecie oficjalne Porsche Experience Center.

Kolejne zawody w Moto Parku Ułęż już 22 sierpnia Miata Challenge i 12 września Hot Hatch Cup.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij