Przygarnij kwiatka w Galerii Bronowice – Punkt Adopcji Roślin znów działa

Przygarnij kwiatka w Galerii Bronowice – Punkt Adopcji Roślin znów działa

Wakacje, nowi lokatorzy, brak czasu – jest wiele sytuacji, które zmuszają nas do rozstania z naszymi zielonymi przyjaciółmi. Jednak istnieje też wiele rozwiązań, dzięki którym kwiaty mogą odnaleźć nowy dom. Jednym z nich jest Punkt Adopcji Roślin w Galerii Bronowice, który znów został otwarty.

Jak pokazują badania, zieleń pełni w życiu każdego z nas ważną rolę i ma znaczący wpływ na nasz dobrostan. Stanowi też naturalną ozdobę pomieszczeń. Elegancki storczyk, dostojny skrzydłokwiat, majestatyczna hoja czy monstera, nazywana królową kwiatów doniczkowych, dopełniają każde wnętrze i nadają mu charakteru. Jednak nawet te zalety często przegrywają z sytuacjami losowymi, a niechciane lub zapomniane kwiaty lądują na śmietniku czy więdną w oknie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

I właśnie na takie „przypadki” czeka Punkt Adopcji Roślin w Galerii Bronowice. Trafiające tu kwiaty otrzymują imiona, są podlewane, przesadzane (o ile wymaga tego sytuacja) – i oczekują na nowych właścicieli. Każdy może przyjść i adoptować wybranego doniczkowca.

Punkt Adopcji Roślin w Galerii Bronowice niedawno obchodził pierwszy rok swojej działalności. Obecnie funkcjonuje w nowej lokalizacji – na poziomie +1, przy wejściu do punktu Coworking. Działa w godzinach pracy obiektu. Adopcja oraz przekazanie kwiatów są darmowe. Dotychczas nowe domy znalazło ponad 300 kwiatów.

PS

W marcu 2019 roku w Galerii Łomianki powstał Punkt Adopcji Roślin, w którym każdy może oddać niechciany kwiat bądź zabrać jeden z pozostawionych i stworzyć dla niego nowy dom.

PS2

W 2018 roku w głównym holu biurowca Bałtyk w Poznaniu pojawiła się niezwykła roślinna strefa. Projekt miał na celu zwrócenie uwagi na rolę zielonej infrastruktury i potrzebę dbania o przestrzeń, w której funkcjonujemy na co dzień.

PS3

Z myślą o osobach ze spektrum autyzmu, Galeria Katowicka otworzyła specjalny Pokój Wyciszeń, w którym mogą one odreagować napięcia, wyciszyć się, odseparować od różnorodnych bodźców związanych z wizytą w centrum handlowym.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij