„Meduza”, „Owadom” i „Mój rysunkowy pamiętnik”, czyli co ciekawego pojawi się na wystawie MUST SEE 2020

„Meduza”, „Owadom” i „Mój rysunkowy pamiętnik”, czyli co ciekawego pojawi się na wystawie MUST SEE 2020

Już od 21 sierpnia br. w trzech lokalizacjach w Warszawie będzie można oglądać prace młodych artystów w ramach wystawy MUST SEE 2020. Co w tym roku zobaczymy ciekawego?

MUST SEE to wydarzenie od dwóch lat nierozłączne z przeglądem See&Say. W ramach tegorocznego edycji w trzech lokalizacjach w Warszawie zostanie zaprezentowanych ponad 100 projektów – większość będzie wyświetlana na ekranach, jednak 42 prace wyróżnione przez ekspertów zostaną wydrukowane, bądź zaprezentowane w formie eksponatu.   

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W gronie ekspertów przyznających wyróżnienia znaleźli się, m.in.: fotografowie Jacek Poremba i Mikołaj Komar, ilustratorki Aleksandra Stefaniak KMAG, Ola Niepsuj, Beata Śliwińska – „Barrakuz”, a także Staszek Trzciński z STX Music Solutions, reżyser i designer Sebastian Pańczyk i inni.

Co w tym roku zobaczymy na wystawie MUST SEE 2020?

1. Projekt Agnieszki Kotowskiej: „36 days of type 2018” 

– Głównym założeniem projektu był manifest odnośnie projektowania i renderowania w 3D. Chciałam wyjść temu naprzeciw i stworzyć coś, co rzeczywiście istnieje. Eksperymentowałam z drukiem 3D, typografią i fotografią. Był to świetny trening umiejętności i kreatywności – mówi artystka. 

2. Projekt Owadom Joanny Treli

Dzikie owady zapylające mają coraz mniej swoich naturalnych siedlisk, co jest w dużej mierze spowodowane negatywną działalnością człowieka. Wymagają one naszej opieki, a Owadom stanowi dla nich idealne schronienie. Jest to ceramiczne siedlisko dla dzikich owadów zapylających. Zaletą materiału ceramicznego nad drewnem, jest trwałość i wodoodporność szkliwionej ceramiki. Jest ona również naturalną izolacją.

Projekt ten znalazł się w finałach konkursów make me! 2019, Young design 2019, FONT nie czcionka! 2019 oraz w Plebiscycie MocArty RMF Classic za rok 2019.

3. Projekt „Jak się (nie) rozstawać” Kasi Kubachy 

„Jak się (nie) rozstawać” to zin dla wszystkich złamanych serduszek i nie tylko. W środku ilustrowane, rymowane, rozstaniowe (nie)porady, trochę żartobliwe, ale bardzo prawdziwe.

Drukowany na xero oraz metodą sitodruku, w nakładzie 50 egzemplarzy.

4. Projekt „Meduzy” Magdaleny Radziszewskiej 

Sny, mary, widziadła od wieków rozpalały wyobraźnie ludzi, budziły niepokój, ale też fascynację. Były swoistym pomostem między światem realnym a duchowym, tym co namacalne, a tym co jawi się jedynie w umyśle człowieka. Pozwalały odkrywać meandry ludzkiej świadomości i podświadomości. Instalacja zaburza granicę między snem a jawą. Podwieszone na gałęziach drzew meduzy poruszają się niezależnie od siebie, dając obserwatorom poczucie, iż zaglądają w głąb oceanu.

Projekt powstał w ramach VI edycji Light Move Festival w Łodzi.

5. Projekt „Mój rysunkowy pamiętnik” Natalii Koncy

– „Mój rysunkowy pamiętnik” jest pochwałą dziecięcej, nieustającej pasji tworzenia, bez oceniania wartości artystycznych, bez porównywania się z innymi.Do stworzenia projektów tkanin używałam szkiców powstałych przez lata 2018–2019. Historie zawarte w kolekcji są osobiste, ale także uniwersalne. Obrazują wewnętrzne odczucia wielu dwudziestoparolatków. Uczucie niepewności w tym co się robi, zawieszenie pomiędzy dzieciństwem i dorosłością, sprzeczne wymagania stawiane przez społeczeństwo. Przełożenie tych niezobowiązujących bazgrołów na tkaninę sprawia, że zyskują one charakter użytkowy – mówi artystka.

Prace w ramach wydarzenia MUST SEE 2020 będzie można oglądać już od 21 sierpnia br. na Nocnym Markecie i w Lunaparku nad Wisłą (do końca sierpnia) oraz w Warmucie (do końca września). Szczegółowy repertuar wystaw będzie dostępny wkrótce na stronie.

NowyMarketing jest patronem medialnym wydarzenia.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij