Nivea w Niemczech wprowadza automaty do uzupełniania butelek wielokrotnego użytku

Nivea w Niemczech wprowadza automaty do uzupełniania butelek wielokrotnego użytku

Nivea stawia na ekologię – w niemieckich drogeriach sieci DM pojawiły się automaty do napełniania butelek wielokrotnego użytku kosmetykami marki.

Popularne marki coraz częściej realizują liczne działania, które mają na celu zmniejszenie liczby plastikowych opakowań po kosmetykach i wszelkiego rodzaju detergentach. Najpopularniejszym i na tę chwilę prawdopodobnie najbardziej ekologicznym rozwiązaniem są automaty do napełniania butelek wielokrotnego użytku – takowe znaleźć już można w wybranych drogeriach sieci Rossmann w Czechach, a także w nowym, flagowym sklepie marki w Łodzi.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz podobne rozwiązanie wprowadziła Nivea w ramach współpracy z siecią drogerii DM. W wybranych sklepach w Hamburgu i Ettlingen pojawiły się specjalne automaty z kosmetykami marki, którymi klienci mogą napełniać opakowania wielokrotnego użytku. 

Co ciekawe, w tym przypadku klienci za pierwszym razem kupują kosmetyk znajdujący się w oryginalnym opakowaniu – następnie mogą napełnić je ponownie trzy razy. Później obsługa sklepu odbiera od nich opakowanie i sprawdza pod kątem jakości oraz higieny. Klient wówczas otrzymuje zamiennie inne pudełko zwrotne.

Wspólna akcja marek Nivea i DM jest na razie w fazie testowej. Na tę chwilę nie wiadomo, czy automaty zostaną wprowadzona na stałe do pozostałych sklepów niemieckiej sieci.

PS

W sierpniu 2019 roku w pewnej łódzkiej restauracji pojawił się Cosmetomat, czyli specjalny automat do sprzedaży środków czystości, którymi napełnia się własne pojemniki. W ten sposób poznańska firma chce walczyć z nadmierną ilością śmieci oraz plastiku. 

PS2

Symbioza to nowe miejsce na mapie Katowic w duchu zero waste. Nie znajdziemy tam plastikowych opakowań – wszystkie produkty będziemy mogli spakować do naszych własnych pudełek wielokrotnego użytku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij