Główna bohaterka nowej bajki Disneya jest biseksualna – po raz pierwszy w historii firmy

Główna bohaterka nowej bajki Disneya jest biseksualna – po raz pierwszy w historii firmy

Na kanale Disney Channel pojawiła się nowa bajka zatytułowana „The Owl House”. Po raz pierwszy w historii Disneya główną bohaterką produkcji jest biseksualna nastolatka.

Zaledwie na początku czerwca br. informowaliśmy, że po raz pierwszy w produkcji studia Pixar głównym bohaterem nowej animacji został gej Greg. Teraz zaś firma Disney postanowiła pójść o krok dalej i w nowej bajce dla dzieci pt. „The Owl House” umieściła nastolatkę, która jest biseksualna. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Luz Nocedy, bo tak nazywa się główna bohaterka nowej produkcji dostępnej na kanale Disney Channel, wyrusza w podróż do innego świata, aby zostać czarownicą. W pierwszych odcinkach bajki pokazano, że nastolatce podobają się nie tylko chłopcy, ale również dziewczyny. 

Jak przyznała pomysłodawczyni bajki Dana Terrace, umieszczenie biseksualnej nastolatki w nowej produkcji Disneya nie było łatwe – wiele osób z kierownictwa firmy nie chciało bowiem zgodzić się na pokazywanie w produkcjach dla dzieci osób LGBT+. 

Ostatecznie jednak udało się przekonać prezesów Disneya, aby główna bohaterka nowej bajki była biseksualna – informację o orientacji seksualnej postaci potwierdzili sami przedstawiciele firmy.   

PS

Na początku sierpnia br. Zalando ruszyło z kampanią ukazującą problemy społeczności LGBT+ wywołane skalą homofobii w Polsce. Celem projektu „Historie ukryte w ubraniach” jest pokazanie prawdziwych historii osób LGBT+, które stały się ofiarami przemocy z uwagi na swoją orientację seksualną.

PS2

Pod koniec czerwca br. Kampania Przeciw Homofobii zaprezentowała nowy, nagrany w zaledwie 4 dni spot, który powstał w odpowiedzi na homofobiczną wypowiedź Andrzeja Dudy na temat osób LGBT+.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij