Kärcher zatroszczył się o zabytki Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Kärcher słynie ze swoich akcji czyszczenia ważnych dla kultury obiektów na całym świecie. Na liście wyczyszczonych miejsc znajdują się takie ikony jak London Eye w Londynie czy twarze prezydentów USA w Mount Rushmore. Teraz firma zatroszczyła się o zabytki Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
O autorze
1 min czytania 2020-08-19

W sierpniu br. eksperci firmy Kärcher oczyścili kilkadziesiąt zabytków będących w zbiorach Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Nowy blask zyskały między innymi: maszynownia dźwigu osobowego windy Groniowski, wyłącznik mocy pełnoolejowy, prasa balansowa, prasa do resorów, wytwornice acetylenowe oraz kilkanaście obiektów z działu technik gospodarstwa domowego. Do prac czyszczących wykorzystano technologię mycia wysokociśnieniowego z podgrzewaniem wody. 

– Firma Kärcher poważnie traktuje swoje zobowiązania wobec społeczności lokalnej, w której działa i której jest częścią. Dlatego chętnie podjęliśmy się zadania jakim było przywrócenie blasku cennym eksponatom ze zbiorów Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu mogliśmy zagwarantować pełne bezpieczeństwo czyszczonych obiektów oraz doskonały efekt finalny. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc – skomentowała Jolanta Zachara, dyrektor marketingu Kärcher.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Jest to dla nas cenna i ważna pomoc, cieszymy się, że znaleźliśmy partnera w tym niełatwym przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że wzorem wielu placówek muzealnych, również i Muzeum Inżynierii Miejskiej, raz do roku będzie poddawało swoje obiekty niezbędnym, a w tym wypadku również i niełatwym, zabiegom czyszczenia. Mamy zatem nadzieję na dalszą współpracę – podsumowała Olga Jaros, kierownik Działu Zbiorów Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się