Rankomat porównuje ślad wodny Polaków i walczy z suszą

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Rankomat porównuje ślad wodny Polaków i walczy z suszą

Nawet 3900 litrów wody zużywa statystyczny Polak każdego dnia. Dlatego rankomat.pl wystartował z kampanią CSR, w której pomaga oszczędzać, nie czas i pieniądze jak zazwyczaj, a wodę. Do realizacji tego celu powstała porównywarka śladu wodnego.

Największa w Polsce porównywarka ubezpieczeń i produktów finansowych udostępniła na swojej stronie rankomat.pl/woda specjalny kalkulator. Tym razem zamiast najtańszej oferty, każdy może obliczyć swoje dzienne bezpośrednie zużycie wody i pośrednie również, czyli tzw. ślad wodny. Ma on formę quizu, w którym odpowiada się na kolejne pytania dotyczące zużycia wody. Dodatkowo na ekranie wyników użytkownikom pojawią się również trzy artykuły dotyczące tej problematyki oraz suszy w kraju.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

- W Rankomat od lat pomagamy oszczędzać czas i pieniądze. Dzisiaj chcemy wykorzystać nasze doświadczenie w znajdowaniu najlepszych rozwiązań do realizacji ważnego, ogólnospołecznego celu. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej nowej porównywarki, dzięki której każdy w kilka minut może dowiedzieć się, ile wody zużywa każdego dnia, a także co może zrobić, by korzystać z niej mądrzej i oszczędniej. Mamy nadzieję, że nasze działania zainspirują Polaków do zmiany na lepsze, zwłaszcza w obliczu nadchodzących zmian klimatycznych – komentuje Tomasz Masajło, prezes zarządu Rankomat.

„O połowę” tysiąca drzew więcej

Drugim elementem kampanii CSR będzie zasadzenie 500 drzew w ramach projektu Czas na Las, który ma na celu wzmocnienie retencji wody, kompensowanie emisji dwutlenku węgla i wzmacnianie bioróżnorodności. Partnerem merytorycznym całej kampanii, jak i akcji sadzenia drzew jest krakowska Fundacja Aeris Futuro. Jej misją jest m.in. przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu i promowanie odpowiedzialnego biznesu.

- Fundacja Aeris Futuro działa od 15 lat na rzecz ochrony bioróżnorodności, rozwoju społeczności lokalnych oraz promowania odpowiedzialnego biznesu. Wszystko to w celu skutecznego przeciwdziałania globalnej zmianie klimatu. Cieszymy się, że Rankomat weźmie udział w naszym największym projekcie "Czas na Las". W jego ramach posadziliśmy już prawie 2 miliony drzew. Jeszcze większą radość sprawia nam myśl, że przyczyniliśmy się do powstania tak pożytecznego narzędzia, jak porównywarka śladu wodnego. Możliwość sprawdzenia, ile zużywamy tzw. wirtualnej wody, otwiera oczy – mówi Marek Piątkowski, prezes Fundacji.

Porównywarka śladu wodnego

Ślad wodny jest sumą bezpośredniego i pośredniego zużycia wody. Na pierwsze wpływają nasze codzienne czynności, takie jak mycie, zmywanie, czy podlewanie. Na to drugie wpływają nasze zakupy, ponieważ wytworzenie każdego produktu pochłania ogromne ilości wody. Porównywarka śladu wodnego od Rankomat dzięki pytaniom o poszczególne aspekty życia codziennego pozwala oszacować, ile litrów wody dziennie zużywamy, a następnie porównać swój wynik z rezultatami innych osób. Każdy może to zrobić bezpośrednio na stronie rankomat.pl/woda. Po otrzymaniu wyniku użytkownicy uzyskają także dostęp do artykułów, które wyjaśniają szczegółowo temat śladu wodnego i podpowiadają, jak można zredukować swoje zużycie wody, a także, w jaki sposób włączyć się do walki ze skutkami suszy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij