Visa i Vipps nawiązały współpracę, by przyspieszyć rozpowszechnianie płatności mobilnych w Europie

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Visa i Vipps nawiązały współpracę, by przyspieszyć rozpowszechnianie płatności mobilnych w Europie

Visa Inc. i Vipps, wiodący norweski operator płatności mobilnych, ogłosiły dzisiaj zawarcie strategicznego partnerstwa, mającego przyspieszyć rozpowszechnienie płatności cyfrowych w Europie.

Covid-19 zwiększył zapotrzebowanie na bezpieczne rozwiązania w handlu internetowym na całym świecie. Obecnie coraz więcej konsumentów i firm wybiera płatności cyfrowe jako najlepszy sposób na zarządzanie codziennymi wydatkami. Ponad 75% płatności Visa w Europie realizowanych jest w sposób zbliżeniowy, natomiast w czerwcu 2020 roku transakcje w obszarze e-commerce w dwudziestu krajach europejskich wzrosły o 25 proc. r/r.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– W dzisiejszym świecie możliwość płacenia cyfrowo i bezgotówkowo w sklepie stacjonarnym, w internecie czy przez aplikację nie jest już po prostu wygodą, lecz stała się koniecznością. Jako wiodąca marka płatnicza dążymy do tego, aby zapewnić konsumentom i firmom dostęp do bezpiecznych płatności w obszarze e-commerce, bez względu na miejsce pobytu czy posiadane urządzenie mobilne. Nasze partnerstwo z Vipps umożliwi współpracującym z nami bankom opracowanie i tworzenie łatwych w obsłudze produktów płatniczych i portfeli cyfrowych. Dzięki temu będą oni w stanie odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na płatności zbliżeniowe, internetowe i mobilne – powiedział Antony Cahill, managing director European Regions w Visa.

Vipps jest operatorem norweskiego systemu płatniczego, opartego na aplikacji płatniczej, dzięki której jednym przyciskiem można dokonywać płatności, a także wysyłać i otrzymywać pieniądze. Od czasu debiutu w 2015 roku Vipps osiągnął udział w rynku na poziomie 85 proc., zyskując w Norwegii 3,7 miliona użytkowników. Na przestrzeni ostatniego roku liczba transakcji dokonywanych przez Vipps wzrosła w Norwegii o 145 proc.

– Nasza strategia międzynarodowego wzrostu opiera się na współpracy. Visa jest światowym liderem w obszarze płatności cyfrowych, a Vipps stworzył wspieraną przez banki aplikację, która odniosła niespotykany sukces – wierzymy, że nasze partnerstwo może zdziałać cuda. Dzięki tej współpracy banki zyskają możliwość oferowania bardziej inteligentnych i prostych usług płatności cyfrowych dla klientów w Europie i poza nią. Wspólnie z Visa będziemy wykorzystywać dobre praktyki, specjalistyczną wiedzę i doświadczenie, aby tworzyć usługi, które wzbudzą entuzjazm dzięki swojej niezrównanej prostocie – powiedział Rune Garborg, CEO, Vipps.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij