Ekspert od czystości zadba także o czyste powietrze – Kärcher neutralny klimatycznie od 2021 roku

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Ekspert od czystości zadba także o czyste powietrze – Kärcher neutralny klimatycznie od 2021 roku

Kärcher jest obecnie firmą oficjalnie wspierającą Sojuszu na rzecz Rozwoju i Klimatu przy ONZ. Równocześnie firma działa także w kierunku realizacji własnych proekologicznych planów. Jednym z nich jest neutralna dla środowiska eksploatacja wszystkich zakładów firmy na całym świecie już od 2021 roku.

– Jako innowacyjne przedsiębiorstwo wiemy, że warunkiem koniecznych zmian jest zdecydowane działanie. Zdajemy sobie sprawę, że walki ze zmianami klimatycznymi - a tym samym dla zrównoważonego świata – nie można wygrać z koncepcjami z przeszłości. Dlatego też wspieramy projekty redukujące emisję CO₂ w krajach wschodzących i rozwijających się – mówi Hartmut Jenner, prezes zarządu Alfred Kärcher SE & Co. KG.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Od kilku lat firma Kärcher stale redukuje powodowaną przez siebie emisję CO₂. W centrum uwagi znajduje się tu poprawa efektywności energetycznej zakładów i budynków, a tym samym zmniejszenie zużycia energii i ochrona zasobów. Oprócz neutralności CO₂, wykorzystanie materiałów z recyklingu w produktach oraz redukcja ilości tworzyw sztucznych w materiałach opakowaniowych znajdują się w programie zrównoważonego rozwoju światowego lidera w dziedzinie technologii czyszczenia. Wraz z partnerami współpracującymi z One Earth One Ocean oraz Globalnym Funduszem Przyrody Kärcher realizuje projekty mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód morskich przez tworzywa sztuczne oraz oczyszczanie wody w krajach wschodzących i rozwijających się.

Sojusz na rzecz Rozwoju i Klimatu

Sojusz na rzecz Rozwoju i Klimatu został zainicjowany jesienią 2018 roku przez niemieckie Federalne Ministerstwo Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (BMZ). W celu jednoczesnego wspierania rozwoju i ochrony klimatu uznaje, łączy i promuje zaangażowanie organizacji pozarządowych, zwłaszcza sektora prywatnego. Sojusz opiera się na zaangażowaniu w projekty kompensacyjne CO₂ w krajach rozwijających się i wschodzących. Działania wszystkich partnerów są zawsze dobrowolne, wykraczają poza istniejące prawne zobowiązania związane z emisją gazów cieplarnianych i CO₂. Oprócz poprawy globalnej równowagi klimatycznej, projekty te promują również postęp gospodarczy i technologiczny, ochronę środowiska i poprawę warunków życia miejscowej ludności. W przyszłości projekty wspierane przez Sojusz - jak również środki służące unikaniu i ograniczaniu emisji – przyczynią się do osiągnięcia neutralności klimatycznej, a nawet pozytywnego wpływu człowieka na klimat.

Cele zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych

Opracowując swoją strategię zrównoważonego rozwoju, Kärcher kieruje się celami zrównoważonego rozwoju ONZ. Wyznaczają one jednolite globalne standardy dla priorytetów i celów zrównoważonego rozwoju do roku 2030. 17 celów ma za zadanie zapewnienie zrównoważonego rozwoju na całym świecie na płaszczyźnie gospodarczej, społecznej, a zwłaszcza ekologicznej. Weszły one w życie 1 stycznia 2016 roku i obowiązują do 2030. Obowiązują one we wszystkich państwach członkowskich.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij