W Gdyni pojawiły się rozkłady jazdy jak czytniki e-booków

W Gdyni pojawiły się rozkłady jazdy jak czytniki e-booków

Na kilku gdyńskich przystankach autobusowych pojawiły się elektroniczne rozkłady jazdy, które działają w podobny sposób, jak czytniki e-booków. Co ciekawe, urządzenia są zasilane za pomocą paneli fotowoltaicznych, zamontowanych na dachach wiat przystankowych.

Czyżby nadchodził kres tradycyjnych rozkładów jazdy, które spotykamy na przystankach komunikacyjnych? W ramach działań pilotażowych projektu SMACKER na kilku wiatach autobusowych w gdyńskich dzielnicach – Chwarznie i Wiczlinie – pojawiły się elektroniczne czytniki rozkładów jazdy, które działają w podobny sposób, jak e-booki.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Na tak zwanych ekranach e-ink wyświetlane są istotne dla pasażerów informacje w czasie rzeczywistym o rozkładach jazdy, a także tradycyjny rozkład jazdy. Czytniki pokazują także informacje o węzłach przesiadkowych znajdujących się na trasach poszczególnych linii.

Co ciekawe, ekrany są zasilane za pomocą paneli fotowoltaicznych, które są zamontowane na dachach wiat przystankowych.

W ramach pilotażu projektu SMACKER oprócz montażu e-inków, przewidziano również zakup i montaż elementów małej architektury miejskiej, tj. zieleni (roślin i krzewów), nowych ławek na przystankach i siedzeń w kształcie ryb.

zdjęcia: Przemysław Kozłowski, UM Gdynia

PS

Citylighty z termometrem, interaktywne ekrany dotykowe i gry, urządzenia rozprzestrzeniające zapach kawy - jakie niespodzianki można przygotować dla osób czekających na przystankach komunikacji publicznej?

PS2

„Zielony” przystanek w Warszawie to nowa inicjatywa spółki AMS. Wiata pokryta roślinnością nie tylko przyczynia się do oczyszczania powietrza w mieście, ale również jest przyjazna dla ptaków, bowiem posiada specjalne oznaczenia, zabezpieczające je przed kolizjami z szybami wiaty.

PS3

Od marca 2019 roku mieszkańcy Poznania mogą sprawdzać rzeczywisty czas przyjazdu autobusu lub tramwaju, przykładając do naklejki smartfon z funkcją NFC.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij