Stabilne zatrudnienie i „praca na lata” – LIDL startuje z nową kampanią marki pracodawcy

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Stabilne zatrudnienie i „praca na lata” – LIDL startuje z nową kampanią marki pracodawcy

Lidl zaczyna się od ludzi, którzy codziennie z zaangażowaniem tworzą zgrany zespół. Sieć właśnie wystartowała z nową kampanią employer brandingową – „Twoja praca na lata”, w której podkreśla stabliność, a także elastyczność oferowanego zatrudnienia.

Lidl od lat jest liderem w branży w zakresie oferowanych wyngarodzeń. Z początkiem marca 2020 r. osoby na stanowisku Pracownika Sklepu zarabiają od 3 400 zł brutto do 4 150 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy sieć gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 3 500 zł brutto do 4 350 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 700 zł brutto do 4 600 zł brutto. Dzięki przejrzystym warunkom zatrudnienia oraz możliwościom nieustannego rozwoju, Lidl Polska stał się pracodawcą godnym zaufania, z którym pracownicy zostają na lata. Niezwykle istotne dla osób pragnących planować swój budżet jest fakt, że w Lidlu na start wiedzą, ile będą zarabiać z biegiem czasu. Wartości wynagrodzenia w kolejnych latach pracy jest nie tylko deklaracją, ale przede wszystkim widocznym zapisem w umowie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z Lidlem zostaje się „na lata”

W najnowszej kampanii – „Praca na lata” – sieć przedstawia sylwetki czterech pracowników – Magdy, Moniki, Patryka oraz Macieja, którzy swoim stażem pracy potwierdzają, iż nie jest to praca tylko na chwilę. Magda Suchomska, jak sama mówi, choć nie była kandydatką idealną - Lidl dał jej szansę. Dziś jest związana z firmą od ponad 4 lat, pracując w sklepie na stanowisku specjalistki non-food. Elastyczny wymiar pracy w Lidlu umożliwił jej zachowanie balansu i połączenie życia zawodowego z macierzyństwem. Ważną kwestią, która sprawia, że pracownicy zostają w Lidlu na lata jest gwarantowany w umowie wzrost zarobków, a także sprawiedliwe wynagradzanie pracowników zajmujących równorzędne stanowiska i wykonujących tę samą pracę bez względu na płeć. W tym celu Lidl Polska ustanowił nagrodę Lidl Fair Pay, wyróżniającą firmy, których także celem jest równe traktowanie pracowników.

Do Lidla na chwilę przyszedł też Patryk Zarzecki. Zaczynał od pracy wakacyjnej, a teraz ma już pomysł na swoją karierę w firmie i stara się go realizować. Udział w Akademii Prestige, czyli cyklu szkoleń skierowanych do pracowników sklepów, umożliwił mu awans na stanowisko zastępcy managera sklepu.

Inwestycja w przyszłość

Lidl oferuje liczne programy rozwojowe oraz doskonalenie kompetencji pracowników niezależnie od stanowiska. Każdy nowo zatrudniony pracownik otrzymuje swój indywidualny plan wdrożenia, który jest realizowany pod okiem managera, przy wsparciu działu personalnego. Osobą zajmującą się szkoleniami nowych pracowników w Lidlu jest między innymi bohater kampanii – Maciej, związany z firmą od 7 lat. W swojej codziennej pracy zajmuje się wdrażaniem nowych osób w codzienne obowiązki – pokazywanie drogi i kierunku, tak aby działania sklepu oraz całej firmy nie miały dla nich tajemnic.

Zgrany zespół

Dziś zespół Lidl Polska tworzy ponad 23 tysięcy pracowników. Aby nieustannie móc dawać im „Więcej na radość z życia” Lidl oferuje szeroką gamę benefitów oraz świadczeń pozapłacowych. Każda osoba zatrudniona w Lidlu może liczyć na prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, kartę Multisport, wyprawki szkolne oraz dla maluszków, a także bony i paczki świąteczne. Pracownicy oraz członkowie ich rodzin mogą też korzystać ze specjalnego programu wsparcia, które oferuje im bezpłatną i anonimową możliwość korzystania z porad prawnych, psychologicznych i finansowych.

– Podstawą wspólnego sukcesu jest indywidualne podejście do każdego z naszych pracowników. To praca dla osób zaangażowanych, dynamicznych i głodnych ciągłego rozwoju – właśnie takie osoby są z nami na lata. W naszej firmie zapewniamy stabilne zatrudnienie w oparciu o jasno określone warunki w umowie o pracę oraz szereg benefitów pracowniczych. To właśnie dlatego, tak wiele osób w naszym zespole to długoletni pracownicy. Średni staż pracy w Lidlu wynosi 4,62 lata, aż 8,5 tys. pracowników Lidl Polska ma za sobą co najmniej 5 lat pracy. Jest to dla nas idealne potwierdzenie hasła „praca na lata”. Warto także podkreślić jak ważna jest praca naszych pracowników, którzy każdego dnia realizują misję dostarczania społeczeństwu żywności, bez względu na okoliczności. Właśnie to stanowi dla nas największą motywację – podsumowuje Wolfgang Hennen, członek zarządu ds. personalnych Lidl Polska.

Kampania „Praca w Lidlu” rozpoczęła się w poniedziałek, 14 września.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij