IKEA w nowej kampanii daje drugie życie plastikowym butelkom

IKEA w nowej kampanii daje drugie życie plastikowym butelkom

Chiński oddział sieci IKEA zaprezentował niedawno nową, proekologiczną kampanię, w której marka daje drugie życie plastikowym butelkom i tworzy z nich zasłony Gunrid.

W dzisiejszych czasach sposobów na ponowne wykorzystanie plastikowych butelek pojawia się coraz więcej. Niektórzy, jak The North Face, robią z nich koszulki, a jeszcze inni – jak na przykład Audi – przerabiają je na obicia foteli aut. IKEA natomiast wytwarza z nich zasłony Gunrid.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

A są to nie byle jakie zasłony, bowiem na powierzchni tkaniny, używanej do ich produkcji, znajdują się fotokatalityczne minerały, które rozbijają zanieczyszczenia powietrza, gdy są wystawione na działanie światła – czyli innymi słowy, zasłony oczyszczają powietrze w naszym domu. 

Nietypowy pomysł na ponowne wykorzystanie plastikowych butelek chiński oddział sieci IKEA zaprezentował w nowej kampanii pod hasłem „Bottles”.

Za realizację odpowiada agencja Wieden+Kennedy Shanghai.

PS

Austriacki oddział McDonald's postanowił w ciekawy sposób wykorzystać plastikowe słomki, które zostały wycofane z restauracji sieci w związku z nową strategią zrównoważonego rozwoju – marka przerobiła je na kostiumy kąpielowe.

PS2

Marka Vans ruszyła niedawno z nową kampanią pod hasłem „The Shoebox Challenge”, w ramach której zachęcała klientów do kreatywnego recyklingu opakowań bo butach. Niektóre pomysły internautów są naprawdę zaskakujące.

PS3

W kwietniu 2019 roku marka Adidas zaprezentowała innowacyjne modele obuwia, które można w pełni poddać recyklingowi. Co ciekawe, wykonane są one z plastiku, lecz to właśnie dzięki temu buty mogą zostać przetworzone w nową parę.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij