Calvin Klein i Tommy Hilfiger rezygnują z wykorzystywania skór egzotycznych zwierząt w swoich produktach

Calvin Klein i Tommy Hilfiger rezygnują z wykorzystywania skór egzotycznych zwierząt w swoich produktach

Koncern PVH, do którego należą popularne marki Calvin Klein i Tommy Hilfiger, ogłosił, że rezygnuje z wykorzystywania egzotycznych skór do produkcji ubrań, butów czy torebek.

Przełomowa decyzja marek Calvin Klein i Tommy Hilfiger związana z ochroną zwierząt jest częścią długoterminowej strategii „nadawania modzie dobrego kierunku”, którą koncern PVH zaprezentował kilka dni temu. Jak poinformowali przedstawiciele obu marek, zawsze ważna była dla nich dbałość o środowisko, prawa człowieka, społeczeństwo oraz sprawy z nim związane, w związku z czym obie firmy podjęły decyzję o tym, że  już więcej w swoich kolekcjach nie będą wykorzystywały ani futer, ani skór egzotycznych zwierząt. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Oświadczenie marek Calvin Klein i Tommy Hilfiger szybko pochwaliła prozwierzęca organizacja PETA, która od dobrych 10 lat walczyła o to, by marki modowe zaprzestały używania skór w swoich kolekcjach. Miejmy nadzieję, że w ślad za brandami z koncernu PVH pójdą inne popularne firmy z branży odzieżowej. 

PS

Jarosław Kaczyński postanowił wyrazić swoje poparcie dla ustawy zakazującej m.in. hodowli zwierząt na futra – polityk stworzył w tym celu tiktokowy filmik.

PS2

„Save Our Species” to nazwa kampanii marki Lacoste, która w ubiegłym roku miała swoją drugą odsłonę. W jej ramach brand zmienił swoje charakterystyczne logo przedstawiające krokodyla na wymierające gatunki zwierząt – m.in. wieloryba, rysia iberyjskiego oraz żabę.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij