Konkurs na innowacje – Red Bull i NTT Ltd łączą siły, aby wspierać studentów

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Konkurs na innowacje – Red Bull i NTT Ltd łączą siły, aby wspierać studentów

Masz pomysł, który może zmienić akademickie życie? A może nawet cały świat? Red Bull Basement, to inicjatwa skierowana do studentów na całym świecie, którzy chcą zmieniać otaczającą ich rzeczywistość na lepsze. Zgłoś swój pomysł w formie minutowego filmu i zacznij zmieniać świat na lepsze już dziś.

Red Bull Basement to globalna platforma przeznaczona dla studentów, którzy w otaczającej ich rzeczywistości dostrzegają możliwość wprowadzania innowacji. Program obejmuje szkolenia i opiekę mentorską na kolejnych etapach pracy nad pomysłami. Projekt zakończony się globalnymi warsztatami, w których wezmą udział twórcy najlepszych pomysłów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W poprzednich edycjach Red Bull Basement młodzi innowatorzy stworzyli projekty, które odniosły globalny sukces i w zauważalny sposób zmieniły studencką rzeczywistość na lepsze. Duet studentów z Indii zaprojektował system podłogowy, który zamienia energię generowaną przez ludzi, którzy po nim chodzą na energię elektryczną. Zwyciężczynie zeszłorocznej edycji stworzyły aplikację, która umożliwia tworzenie, udostępnianie i odsłuchiwanie naukowych treści audio – ich pomysł wkracza obecnie w kolejny etap, za sprawą pierwszej globalnej wersji realizowanej we współpracy z Cisco i Red Bullem.

Aby zgłosić się do konkursu Red Bull Basement, należy stworzyć minutowy film, w którym przedstawi się własny pomysł.  Studenci mogą zgłaszać projekty w dwuosobowych zespołach lub indywidualnie. Termin upływa 25 października. Kolejnym etapem będzie głosowanie internautów na specjalnie przygotowanej stronie. 25% projektów, które uzyskają największą liczbę głosów przejdzie do kolejnego etapu, w którym jury wybierze najlepszy pomysł. Zwycięzca polskiej edycji Red Bull Basement otrzyma 5 tysięcy złotych i będzie miał 5 tygodni na dopracowanie projektu. Punktem kulminacyjnym konkursu będą globalne warsztaty, które odbędą się w grudniu. Twórcy najlepszych projektów przez trzy dni pracować będą z mentorami, by jeszcze bardziej ulepszyć swoje pomysły. Warsztaty zakończone zostaną prezentacją efektów pracy i wyborem globalnego zwycięzcy.

Projekt realizowany w Polsce po raz pierwszy, w partnerstwie z firmą NTT Ltd. oraz firmą HONOR. Red Bull Basement wystartował w 2015 roku w São Paulo w Brazylii. Jego celem jest wspieranie młodych innowatorów, by przy użyciu technologii mierzyli się z wyzwaniami społecznymi i ekologicznymi. W tym roku, kiedy zdalna współpraca stała się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, Red Bull zdecydował się na partnerstwo z NTT Ltd. – partnerem, który od lat wspiera organizacje w cyfrowej transformacji. 

– W NTT Ltd. mamy długą tradycję współpracy z partnerami i społecznościami przy rozwiązaniach budujących lepszą przyszłość. Wiemy, jak istotne jest zachęcanie młodych ludzi do poszukiwania nowatorskich pomysłów i dlatego wspieramy swoją wiedzą techniczną inicjatywę Red Bull Basement. Chcemy zainspirować studentów i studentki do szukania swojej niszy w nowych technologiach. W świecie IT przełomowe rozwiązania często są wymyślane przez studentów i startuperów – dlatego trzymam kciuki za uczestników tegorocznej edycji – mówi Aneta Bartnicka, prezes NTT Ltd. w Polsce. 

W tym roku NTT Ltd. zainwestuje ponad 3,6 miliarda dolarów w innowacyjne projekty na całym świecie. 

Więcej informacji znajduje się na stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij