„Rak nie poczeka na koniec epidemii”: Znani w słusznej sprawi

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
„Rak nie poczeka na koniec epidemii”: Znani w słusznej sprawi

Z obawy przed zakażeniem koronawirusem drastycznie zmalała m.in. liczba osób zgłaszających się do lekarzy pierwszego kontaktu. Na ten problem zwróciła uwagę Polska Liga Walki z Rakiem, która pod czujnym okiem prof. Jacka Jassema zainicjowała kampanię edukacyjną „Rak nie poczeka na koniec epidemii”.

Kampania „Rak nie poczeka na koniec epidemii” obejmowała m.in. cykl edukacyjny na profilu Facebook Polskiej Ligi Walki z Rakiem. Codziennie publikowane były infografiki ilustrujące objawy, które wskazują na możliwy toczący się proces nowotworowy. Akcja odbiła się szerokim echem  w mediach, a jej zwieńczeniem jest wideo z udziałem znanych osób życia publicznego, które pro bono i bez chwili wahania dołączyły do projektu. Apel bijących na alarm onkologów wsparli: Olga Borys, Bogdan Borusewicz, Anna Dereszowska, Krzysztof Hołowczyc, Krystyna Janda, Monika Krzywkowska, Joanna Moro, Anna Puślecka, Danuta Wałęsa, prof. Krzysztof Zanussi i Katarzyna Zielińska. Każda z wyżej wymienionych osób zwraca uwagę na najbardziej powszechne symptomy, które powinny skłonić nas do bezzwłocznej wizyty u lekarza. Rak może bowiem dotknąć każdego z nas. Niezależnie od płci, wykonywanego zawodu, statusu materialnego. O skali problemu świadczą liczby. Co roku 100 000 osób w Polsce umiera z powodu różnego rodzaju nowotworów. Jak podkreślają lekarze, wielu z tych zgonów można by uniknąć, gdyby odpowiednio wcześniej wdrożono leczenie. Dlatego tak istotne są badania profilaktyczne i czujna obserwacja własnego organizmu, szczególnie w dobie COVID-19. Ponieważ rak jest znacznie groźniejszy niż koronawirus. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Premiera wideo-apelu będzie miała miejsce już jutro 22 września na oficjalnym kanale na YouTubie Polskiej Ligi Walki z Rakiem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij