Zalando wprowadza nową funkcję sprzedaży i kupna rzeczy używanych

Zalando wprowadza nową funkcję sprzedaży i kupna rzeczy używanych

Pre-owned, bo taką nazwę nosi nowa funkcja Zalando, umożliwia klientom sprzedawanie i kupowanie rzeczy z drugiej ręki. Na polskim rynku pojawi się już na początku października.

Informacje na temat funkcji Pre-owned po raz pierwszy pojawiły się w lutym br. Już wkrótce, bo na początku października, oferta zostanie oficjalnie uruchomiona w Polsce, Belgii, Francji i Holandii. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dzięki Pre-owned klienci mogą z łatwością sprzedawać swoje ubrania, buty, dodatki, których już nie noszą, bezpośrednio na Zalando, korzystając z darmowej wysyłki. Mogą również nabywać produkty z drugiej ręki od innych użytkowników.

Co ciekawe, po sprzedaży odzieży, klienci mogą wybrać, czy wolą otrzymać kartę podarunkową na Zalando o odpowiedniej wartości, czy chcą wesprzeć jedną z dwóch partnerskich organizacji charytatywnych – Czerwony Krzyż lub WeForest.

Wszystkie artykuły używane będą sprawdzane pod kątem jakości zanim staną się asortymentem dostępnym dla milionów klientów. Co więcej, zgodnie z polityką Zalando, wspierającą zrównoważony rozwój, we wszystkich zamówieniach z kategorii Pre-owned wykorzystywane są wolne od plastiku opakowania z papieru pochodzącego z recyklingu.

Uruchomieniu oferty Pre-owned towarzyszyć będzie kampania marketingowa zatytułowana Zmień[my] świat mody, zachęcająca klientów do sprzedawania, znajdowania i nadawania nowego stylu unikalnym artykułom modowym. Kampania prowadzona będzie na kanałach Zalando i w mediach społecznościowych na wszystkich sześciu rynkach oferty odzieży używanej.

PS

Zalando jest pierwszą platformą, która zastosowała moduł Higg Brand & Retail Module stworzony przez Sustainable Apparel Coalition, dzięki któremu ocena zrównoważonego rozwoju będzie obowiązkowa dla marek własnych firmy oraz marek partnerskich.

PS2

Na warszawskich Bielanach pojawiła się Podzielnia, czyli nowe miejsce w duchu zero waste, w którym każdy może zostawić swoje rzeczy, których nie używa i jednocześnie znaleźć coś „nowego” dla siebie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij